02 березня 2021, вівторок

За ремонт постраждалих вiд буревiю будинкiв у Кропивницькому пiдрядникам виннi 400 тисяч гривень

430 тисяч гривень виннi трьом пiдрядним органiзацiям за ремонт будинкiв пiсля буревiю у Кропивницькому. З мiського бюджету заплатити не можуть, говорить начальник управлiння капiтального будiвництва Сергiй Бiлокiнь.

Про це йдеться у сюжеті Суспільного, інформує Златопіль.

Повнiстю за матерiали i роботу з будiвельниками розраховувались з благодiйного фонду “Смайл”, якщо люди попали в категорiю людей з iнвалiднiстю, або самотнiх пенсiонерiв. Iншим видiляли з фонду частково, з огляду на iндивiдуальну ситуацiю кожного.

Будинок Валентини Iванченко на вулицi Холодноярська пiсля буревiю 17 жовтня залишився без даху. Його зiрвав вiтер. Нинi будинок стоїть без шиферу. Жiнка говорить, їй на вiдновлення даху дали з благодiйного фонду 70 тисяч гривень:

 “Що люди здали нам, оце й получили. Ми в такi борги влiзли. Дитина взяла 50 тисяч кредиту. Коли вона їх виплатить? А я не допоможу, бо пенсiя”.

За роботу з вiдновлення даху будiвельникам, каже, платитимуть самi.

Керiвниця благодiйного фонду “Смайл” Iнна Колпак пояснює:

 “Тi, що ми взяли в роботу – це 18 будинкiв. Майже всi вони з дахами. Зiбрали ми 730 тисяч гривень. За матерiал майже з усiма розрахувались”.

Каже, не розрахувались за роботу з будiвельниками, не вистачило грошей.

Щоб допомогли людям швидко вiдновити пошкодженi будинки, просили допомогти з ремонтом три будiвельнi органiзацiї, – каже Сергiй Бiлокiнь:

“12 будинкiв оплаченi повнiстю за матерiали. По 2-м будинкам матерiали не оплачено. Тобто люди виконали роботу. У фондi грошей не залишилось. За попереднiми пiдрахунками, виннi 430 тисяч гривень. Для того, щоб виплатити з мiського бюджету, необхiдна процедура. Цi будинки – приватна власнiсть, тому фiнансування даних категорiй передбачає зовсiм iнший механiзм”.

Говорить, розраховують тiльки на благодiйнiсть. Коли, розрахуються з будiвельниками, сказати не може.

Керiвник однiєї з трьох пiдрядних органiзацiй, якi займались ремонтом покрiвель пiсля буревiю Леонiд Федоренко розповiв, що не рахував, скiльки мiська рада винна йому за роботу. Матерiалами їх забезпечили.

 “Роботи були виконанi оперативно, тому що потрiбно було вiдновити дахи людям. Те, що зараз немає можливостi розрахуватись, нiчого страшного. Вона з’явиться. Головне питання, що зробили, закрили дах”.

Начальник мiського управлiння з питань надзвичайних ситуацiй Сергiй Коваленко розповiв, що з 279 пошкоджених будинкiв ремонтують 236. Витратили на ремонт один мiльйон триста тисяч гривень. Вiдремонтувати усi будинки планують до кiнця року.

 ”14 будинкiв з 236 ремонтують за рахунок благодiйного фонду “Смайл”. Iншим 222 власникам мiською радою надається посильна матерiальна допомога на вiдновлювальнi роботи, на сьогоднiшнiй день така допомога видана 95 особам. Майже 500 тисяч перерахованi на рахунок в ОСББ “Лелекiвське”. Роботи не зупиняються. Аварiйна ситуацiя знаходиться пiд контролем i усувається”.

За ремонт постраждалих вiд буревiю будинкiв у Кропивницькому пiдрядникам виннi 400 тисяч гривень
Оцінити цей запис

elflora

Коментарі

Додати коментар

Ваш e-mail не буде опублікований