19 квітня 2024, п’ятниця

Зарoбітки без затрат: у Крoпивницькoму підприємці півтoра рoки відмoвляються платити oренду за тoргoвельні місця

Вже більш ніж півтора роки минуло з моменту конфліктної ситуації, що виникла на ринку «Європейському». За цей час ситуація практично вирішилась, адже за словами адміністрації ринку, більшість підприємців уклали нові договори з орендодавцем і далі здійснюють свою діяльність. Залишилась невелика група торговців, які відмовились укладати договори, тим часом, продовжують здійснювати підприємницьку діяльність на території ринку. Проти неплатників подано низку позовів до суду з вимогою звільнити торгове місце та відшкодувати збитки.

Днями окремі інформаційні ресурси Кропивницького оприлюднили новину про те, що нібито касаційний суд Києва прийняв рішення на користь підприємця ринку «Європейський», скасувавши рішення попередньої інстанції.

«15 років тому на місці ринку був пустир, через який проходили комунікації, водогін та електромережа. Для їх перенесення потрібні були колосальні гроші, проекти, експертизи. Щоб збудувати ринок, ми з чоловіком взяли величезний кредит у 2006 році на 10 мільйонів гривень. Ми провели комунікації, встановили електроопори, пройшли всі необхідні експертизи, отримали дозвіл на будівництво, побудували майновий комплекс, який вводився в експлуатацію трьома чергами, є відповідні свідоцтва на право власності від 26.03.2007, 05.11.2007 та 12.02.2008 років відповідно», – показує документи власниця ринку Лариса Онул.

Також пані Лариса зазначає – у даному випадку мають місце виключно бізнесові відносини.

«Згідно статті 41 Конституції України, кожен має право володіти, користуватися і розпоряджатися своєю власністю. Право приватної власностi є непорушним. Примусове вiдчуження об’єктiв права приватної власностi може бути застосоване лише як виняток з мотивiв суспiльної необхiдностi, на пiдставi i в порядку, встановлених законом, та за умови попереднього i повного вiдшкодування їх вартостi. Тому всі господарські спори, які виникають, ми вирішуємо через суд. І сьогодні у господарському суді ми маємо низку позовів проти неплатників оренди. Що ж стосується соціальної відповідальності – це Дендропарк, куди вкладаються величезні кошти, проводиться маса безкоштовних програм, щоб відпочинок містян був максимально комфортним», – додала Лариса Онул.

«Хто тільки не намагався піаритись на цій темі. Однак, досконало вивчивши питання, щоразу натикався на беззаперечний факт – стосунки між орендодавцем та орендарями є господарськими, а це означає, що ніхто не може на них впливати. Тому більшість підприємців заключили договори й успішно здійснюють свою діяльність вже більше десяти років. Серед невдоволених залишилась невеличка групка бунтівників, що торгують на ринку незаконно, не сплачують оренду, податки та інші затрати. В той же час адміністрація ринку сплачує комунальні послуги, орендну плату за землю, податок на нерухомість, забезпечує майновий комплекс охороною. Зрозуміло, що підприємців обурює, чому одні платять орендну платню, а так звані бунтарі ні за що не платять. А нещодавно, на хвилі передвиборчої гонитви до торговців, які ведуть свою діяльність незаконно, завітав депутат Юрій Дерев’янко. Звісно ж, з метою передвиборчого піару. І, як і його попередники, пообіцяв бунтарям «золоті гори». Звідси й інформація в ЗМІ», – прокоментувала ситуацію директор ПП «Простір» Олена Сидоренко.
Директор ТОВ «ХХІ Вік» Алла Пунько наголошує, що бунтівникам вигідна ситуація, яка склалась на ринку, адже вони здійснюють свою діяльність і при цьому не несуть жодних витрат.

«Їм так зручно. Не треба ні оренду сплачувати, ні комуналку, ні податки. Є такі, хто ще й заробляють на цій ситуації. Як от, наприклад, Марія Дроботова, яка активно співпрацює з адвокатом Ігнатенком. З усього видно, що вони штучно затягують процес для додаткового заробітку. Всім відома ситуація, як у Дроботової у січні раптово з’явились гроші, щоб закрити величезний кредит. Звідки – можна тільки здогадуватись. Адміністрація ринку, навпаки, завжди йде назустріч орендарям. Наприклад, для підприємців-учасників АТО у нас існує пільга. Крім того, з 2014 року у нас працював пункт збору допомоги АТОвцям, все зібране ми відправляли нашим бійцям на передову. До речі, ніхто з нинішніх так званих «активістів» жодного разу не завітав до пункту допомоги. Звичайно, це справа особиста, та тим не менш, це показник», – зазначила пані Пунько.

Також за словами директорки ТОВ «ХХІ Вік», у зв’язку з агресивними діями бунтівників, значно знизилась кількість клієнтів на ринку.

«Зараз ситуацію вдалось дещо покращити за рахунок реклами, яку ми даємо в інтернеті», – відзначає пані Алла.

За словами керівників ринку, проти підприємців, які вже більше півтора року не сплачують орендну плату, подано позови до суду. Так, за рішенням Господарського суду Кіровоградської області від 28.08.2018 підприємцю Панежі О.Г. необхідно звільнити торговельну площу. Центральним апеляційним господарським судом ухвалено залишити рішення попередньої інстанції без змін.

Однак днями на місцевому сайті «Репортер» з’явилась інформація, що касацiйний господарський суд Києва частково задовольнив касацiйну скаргу пiдприємця з Кропивницького Олександра Панежі у справi за позовом ПП «Простiр Кiровоград» до вказаного пiдприємця.

Дану ситуацію прокоментував адвокат ПП «Простір» Дмитро Пушкарьов: «З процесуальних мотивів постанова суду апеляційної інстанції у справі № 912/872/18 була скасована, а сама справа направлена на новий розгляд до суду апеляційної інстанції. Водночас. що найголовніше, рішення суду першої інстанції, як це просив у своїй касаційній скарзі ФОП Панежа О.Г., Верховний Суд не скасував, що свідчить про відсутність будь-яких порушень при розгляді даної справи Господарським судом Кіровоградської області, який своїм рішенням зобовязав ФОП Панежу О.Г. звільнити торговельну площу.»
Тому, на думку адміністрації, опублікована інформація – ніщо інше, як піар кандидата в президенти Дерев’янка на ситуації навколо ринку “Європейського”.

В той же час, інші підприємці потерпають від дій бунтарів.

«Мені треба працювати, сплачувати оренду, податки. Чому я маю це робити, а вони ні? Раніше взагалі вони приходили до нас, погрожували, що нас закриють, що будуть обливати товар зеленкою, практично не давали нам працювати. Зараз вони вночі ходять чергують. Я, наприклад, боюсь за свій товар. У нас є охорона, чому вони ходять по наших рядах, чинять на нас психологічний тиск?», – говорить підприємиця Антоніна Орел
«Я хочу спокійно працювати. Якщо у мене якісь проблеми чи треба відстрочити оренду, я йду в адміністрацію і домовляюсь – тут всі нормальні люди. Якщо мене щось не буде влаштовувати, розвернусь і піду, а не буду заважати працювати іншим», – зазначає орендарка Олена Макарська.

Джерело: Медіапортал “Акула”

Зарoбітки без затрат: у Крoпивницькoму підприємці півтoра рoки відмoвляються платити oренду за тoргoвельні місця
Оцінити цей запис

Доставка квітів у Кропивницькому

Коментарі

Додати коментар

Ваш e-mail не буде опублікований