24 листопада 2020, вівторок

Житель Кропивницького потрапив у смерч, від удару потерпілий втратив свідомість (ФОТО)

На будинку, де живе Володимир, красується табличка “Будинок взірцевого порядку”. Однак після смерчу, який пронісся 17 жовтня мікрорайоном Стара Балашівка, від порядку нічого не лишилося. Чоловік і сам ледве вцілів.

“Пішов курей закривати. Тільки виходив з хати, смерч такий залетів, що я очутився на городі, мене підняло і відкинуло. Поки прийшов до тями, подивився, тут геть нічого не було вже, все було завалено, ні перестінків, ні скла у вікнах, повиривало міжкімнатні двері”, – розповідає Володимир Грабовенський.

Дивлячись на поруйновану оселю, чоловік ледве стримує сльози:

“Стеля обвалилася, оці меблі всі валялися, ми його трохи поскладали, дітки приходили, нам допомагали лад наводити”.

На території Старої Балашівки смерч пошкодив понад сотню будинків, – каже голова квартального комітету Валентина Стеценко. Наголошує: аби встигнути відновити все до морозів, треба робочі руки та будматеріали. Такі ж потреби мають і жителі Лелеківки.

Для постраждалих та тих, хто працює в районах стихійного лиха, організували польову кухню, пропонують теплі їжу на напої. Адже досі низка будівель в Кропивницькому лишаються без газу та світла.

“Воздушку порвало, підземку порвало, все треба відновлювати. Навіть не можемо сказати, скільки часу на це треба. Дуже багато об’єктів, бригади з районів повикликали, самі не справляємося”, – коментують газівники.

Комунальники, постраждалі кропивничани та волонтери продовжують вивозити з дворів і вулиць спиляні дерева, шифер, мокру глину, розбиту цеглу.

“Але ж так, обдзвонюєш знайомих – робочий день, люди працюють більшість, то не можуть допомогти. Робочих рук не вистачає. Я зараз от один, треба піднімати дерево, ліс, щоб покрівлю ту робити, але ж один це не зробиш”, – говорить волонтер Андрій.

Допомога небайдужих конче потрібна, – погоджується постраждалий внаслідок стихії Михайло:

“Після того, що трапилося, був настрій дуже понурий, а коли побачив, скільки людей приїхало сюди, як нам допомагали, на душі радість, і віра, що в нас дуже багато хороших людей”.

Додамо, що відтепер допомогти фінансово постраждалим від буревію у Кропивницькому можна через рахунок МБФ «СМАйЛ». Небайдужі можуть перераховувати кошти на наступні рахунки:
Благодійна організація МБФ “СМАйЛ”
Реквізити: ЄДРПОУ 42491113 в АТ “ПриватБанк”
код 323583
Розрахунковий рахунок UAUA203052990000026007045103151
або
Картковий рахунок: 5169330516807754 (керуюча Аветисян О.В.)
Призначення платежу: благодійна допомога. Позначка – “СтопСтихія”.

Лілія Кочерга

Житель Кропивницького потрапив у смерч, від удару потерпілий втратив свідомість (ФОТО)
3 голос[ів]

elflora

Коментарі

Додати коментар

Ваш e-mail не буде опублікований