06 червня 2020, субота

Жителi Кропивницького масово страждають на алергiю через амброзiю

Амброзiя полинолиста – один iз найбiльш небезпечних в Українi карантинних бур’янiв-алергенiв.

Через засмiченiсть понад 70% ландшафтiв України амброзiєю полинолистою кiлькiсть алергiчних захворювань серед наших спiвгромадян, викликаних саме цiєю рослиною, постiйно зростає, інформує Златопіль.

Пилок рослин з роду амброзiя є сильним алергеном i викликає алергiчнi захворювання (бронхiальна астма, алергiчний ринiт, атопiчний дерматит, контактнi дерматити). У фазi цвiтiння амброзiя видiляє велику кiлькiсть сапонiну, що викликає алергiю у багатьох людей. У пилку мiстяться особливi бiлки – антигени Є i К, якi проникають через слизову оболонку верхнiх дихальних шляхiв людини. При попаданнi пилкового зерна на слизову оболонку бiлки надходять у кров i лiмфу. У результатi розвивається нежить, сльозотеча, задишка, вiдчувається головний бiль, пiдвищується температура, проявляються напади бронхiальної астми i втрачається працездатнiсть. Амброзiя видiляє ефiрнi масла (камфора, борнеол, пенен, геранiол, терпiн та iн.), що викликають головний бiль. Алергени мiстяться також в насiннi та листi амброзiї, що можуть викликати дерматити у людей.

Вияви захворювань населення на пилковий полiноз щороку частiшають. За даними Всесвiтньої органiзацiї охорони здоров’я, кожен п’ятий житель планети, у тому числi i в Українi, хворiє на алергiчнi захворювання або має минущi симптоми алергiї. На жаль, нинi не iснує унiверсальних фармакологiчних препаратiв для профiлактики та захисту здоров’я людей вiд алергiї на амброзiю полинолисту.

У 2018 роцi в Кропивницькому зареєстрували 2800 випадкiв алергiчних захворювань.

Серед них 1197 – доросле населення, 1587 – дiти та пiдлiтки. Кiлькiсть звернень до консультативної полiклiнiки обласної дитячої обласної лiкарнi становить 1962.

У рішенні «Про погодження проекту рішення міської ради міста Кропивницького «Про затвердження Програми боротьби з амброзією полинолистою на території міста Кропивницького на 2019-2023 роки» зазначено, що для ефективної боротьби зі шкідником необхідно запровадити в місті одночасне та систематичне протягом мінімум 7 років комплексне застосування механічного, хімічного та фітоценотичного методів та соціальних заходів.

Жителi Кропивницького масово страждають на алергiю через амброзiю
1 голос[ів]

elflora

Коментарі

Додати коментар

Ваш e-mail не буде опублікований