28 березня 2024, четвер

Жителька Кiровоградщини зiткнулася з дискримiнацiєю через хворобу

Лiкувати туберкульоз Олеся розпочала торiк. Пройшовши стацiонарне лiкування, жiнка була безпечною для суспiльства, не видiляла паличку Коха. Лiкування Олеся продовжила вдома, у рiдному селi неподалiк Кропивницького. Протитуберкульознi препарати їй мав видавати мiсцевий фельдшер. Проте тут вона зiткнулася iз зневажливим ставленням до себе, дискримiнацiєю та осудом.

Про це розповiдає БО «100 вiдсоткiв життя. Кропивницький», iнформує Златопiль.

– Я лiкуюсь вiд туберкульозу вдома. Регулярно отримую препарати у фельдшерському пунктi в рiдному селi. Але щоразу йти за лiками менi страшно. Фельдшер замiсть того, щоб видати менi лiки чи пiдтримати морально у моїй боротьбi з хворобою, жбурляє менi лiки у вiконце. Також вiн прямо каже менi, що я можу заразити його дитину, тому я маю брати лiки i швидко бiгти додому… Як можна лiкуватися в таких умовах? Я якнайшвидше хочу вилiкуватись i пiти на роботу. Як вплинути менi на фельдшера, адже я не можу терпiти таке ставлення до мене, – з таким питанням до нашої органiзацiї звернулася клiєнтка Олеся (iм’я змiнено).

Пiд юридичний супровiд жiнку взяв юрист проекту «100% життя та якiсних послуг на Кiровоградщинi» Арсен Арутюнян. Вiн стверджує, що Олеся зазнає вiд фельдшера дискримiнацiї.

– Дискримiнацiя – це ситуацiя, за якої особа за її рiзними ознаками, в тому числi за станом здоров’я, зазнає обмеження у визнаннi, реалiзацiї або користуваннi правами i свободами в будь-якiй формi. Звiсно, крiм випадкiв, коли таке обмеження має правомiрну, об’єктивно обґрунтовану мету, способи досягнення якої є належними та необхiдними. Це вказано у Законi України «Про засади запобiгання та протидiї дискримiнацiї в Українi». Вiдповiдно до частини 2 статтi 6 зазначеного Закону дискримiнацiя є забороненою, – коментує Арсен Арутюнян, додаючи: –  В Унiфiкованому клiнiчному протоколi первинної, вторинної (спецiалiзованої) та третинної (високоспецiалiзованої) медичної допомоги дорослим «Туберкульоз», затверджено Наказом Мiнiстерства охорони здоров’я України вiд 4 вересня 2014 року № 620, зазначено, що хворi з туберкульозом без бактерiовидiлення можуть лiкуватися амбулаторно протягом всього основного курсу антимiкобактерiальної терапiї за умови забезпечення чiткої контрольованостi лiкування. Протягом амбулаторного лiкування лiкар первинної медичної допомоги сприяє органiзацiї необхiдної соцiальної пiдтримки хворих на туберкульоз, яка мотивує їх до дотримання режиму лiкування та завершення повного курсу протитуберкульозної хiмiотерапiї.

Юрист пояснив Олесi її права, наголосивши, що згiдно з чинним законодавством України лiкування захворювання на туберкульоз вдома iз отриманням протитуберкульозних препаратiв у закладi охорони здоров’я є можливим. А дiї фельдшера, якi полягали у зневажливому ставленнi до пацiєнтки, не передбаченi жодним нормативним актом. Тому цi дiї можна визначати як дискримiнацiю. Також юрист  запропонував клiєнтцi звернутися письмово зi скаргою до головного лiкаря районного центру первинної медико-санiтарної допомоги.

Олеся прислухалася до рекомендацiй юриста. Пiсля цього фельдшер змiнив своє ставлення до пацiєнтки та видавав лiки в кабiнетi, не осуджуючи.

– Я дякую юристу за допомогу. Я тепер не боюся йти у фельдшерський пункт. Адже у результатi такого оскарження, ставлення з боку фельдшера до мене стало людяним. Я отримую протитуберкульознi препарати без докорiв. I продовжую лiкування, – каже Олеся.

Якщо ви зазнали дискримiнацiї, звертайтеся до БО «100 вiдсоткiв життя. Кропивницький». Юристи завжди готовi надати фахову допомогу. Для надання детальних консультацiй звертайтесь за адресою: м. Кропивницький, вул. Преображенська, 2 (Будинок побуту), офiс 610, тел.: (0522) 24-69-04.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Польський тревел-блогер показав недолiки Кропивницького (ВIДЕО)

 

Жителька Кiровоградщини зiткнулася з дискримiнацiєю через хворобу
Оцінити цей запис

Доставка квітів у Кропивницькому

Коментарі

Додати коментар

Ваш e-mail не буде опублікований