17 травня 2024, п’ятниця

Жителям Кiровоградщин розповiли якi документи потрiбно переоформити при змiнi назви вулицi

В Українi, у зв’язку з вiйськовою агресiєю росiйської федерацiї, розпочалася чергова хвиля декомунiзацiї.

Змiна назв вулиць та населених пунктiв вiдбувається на виконання Закону України «Про засудження комунiстичного та нацiонал-соцiалiстичного (нацистського) тоталiтарних режимiв в Українi та заборону пропаганди їхньої символiки». Вiдповiдно до Закону України «Про мiсцеве самоврядування в Українi» мiськi, сiльськi i селищнi ради ухвалюють рiшення про перейменування вулиць, провулкiв, проспектiв, площ, паркiв та скверiв.

За пiдтримки громадськостi тих чи iнших населених пунктiв вулицi, названi iменами дiячiв сусiдньої держави-агресора, отримують новi назви, в тому числi i iмена Героїв України. Отож, мiстян турбують питання, чи потрiбно вносити змiни в тi чи iншi документи. Розповiдають фахiвцi системи надання безоплатної правової допомоги.

Чи потрiбно змiнювати мiсце реєстрацiї?

Законодавство не передбачає обов’язку вносити подiбнi вiдомостi, оскiльки змiна назви вулицi не є змiною реєстрацiї мiсця проживання. Перереєстрацiю мiсця проживання особи можна здiйснити пiд час обмiну паспорта чи змiни прiзвища, тобто коли виникає безпосередня потреба.

Варто зазначити, що на сьогоднi реєстрацiя чи зняття з реєстрацiї мiсця проживання/перебування здiйснюється вiдповiдно до Порядку декларування та реєстрацiї мiсця проживання (перебування), затвердженого постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 07 лютого 2022 року № 265, та законiв України «Про свободу пересування та вiльний вибiр мiсця проживання в Українi» i «Про надання публiчних (електронних публiчних) послуг щодо декларування та реєстрацiї мiсця проживання в Українi».

У разi прийняття рiшення про змiну нумерацiї будинкiв, перейменування вулиць (проспектiв, бульварiв, площ, провулкiв, кварталiв тощо), населених пунктiв, адмiнiстративно-територiальних одиниць, змiни в адмiнiстративно-територiальному устрої на пiдставi вiдповiдних актiв вносяться змiни до реєстру територiальної громади, iз збереженням попереднiх даних, iз подальшим внесенням цiєї iнформацiї до Єдиного державного демографiчного реєстру в установленому Кабiнетом Мiнiстрiв України порядку. Зазначенi вiдомостi за бажанням особи вносяться до вiдповiдних документiв, що мiстять вiдомостi про мiсце проживання/перебування.

Чи обов’язково вносити змiни до документiв на нерухомiсть?

Документи, що засвiдчують право власностi на нерухомiсть, залишаються чинними у випадку змiни назви вулицi, на якiй вони розташованi.

У випадку перейменування вулицi, на якiй розмiщена нерухомiсть, українським законодавством не передбачена необхiднiсть внесення змiн до документа про право власностi на нерухоме майно, зокрема свiдоцтва про право власностi, свiдоцтва про право на спадщину, договору купiвлi-продажу, дарування тощо.

В той же час, у разi потреби, власник майна, стосовно якого вiдбулися змiни, має право звернутися до органу державної реєстрацiї прав на нерухоме майно iз заявою про внесення змiн.

Якi потреби маються на увазi? Наприклад, необхiднiсть купiвлi-продажу чи дарування нерухомостi.

Отож, якщо власник бажає продати, подарувати або передати у спадок свою нерухомiсть, у документах, якi будуть оформлюватися на нового власника, вже буде вказана нова назва.

Чи потрiбно змiнювати вiдомостi про мiсцезнаходження юридичної особи?

Змiна вiдомостей про мiсцезнаходження юридичної особи та фiзичної особи пiдприємця пiдлягає державнiй реєстрацiї вiдповiдно до Закону України «Про державну реєстрацiю юридичних осiб, фiзичних осiб – пiдприємцiв та громадських формувань».

Перейменування вулицi мiсцезнаходження юридичної особи є змiною мiсцезнаходження юридичної особи, що передбачає необхiднiсть внесення вiдповiдних змiн в установчi документи, змiн до вiдомостей про фiзичну особу-пiдприємця, що мiстяться в Єдиному державному реєстрi юридичних осiб та фiзичних осiб- пiдприємцiв та громадських формувань, повiдомлення банкiвських установ i контрагентiв про змiну реквiзитiв у дiючих договорах, виготовлення нової печатки, бланкiв тощо.

В той же час, законодавство не встановлює граничних термiнiв для проведення змiни вiдомостей щодо мiсцезнаходження, а отже, суб’єкт господарювання сам може вирiшувати, коли необхiдно провести реєстрацiю змiн.

Вiдповiдно до Закону України «Про державну реєстрацiю юридичних осiб, фiзичних осiб – пiдприємцiв та громадських формувань» адмiнiстративний збiр не справляється за проведення державної реєстрацiї змiн, що вносяться до установчих документiв благодiйних органiзацiй та юридичних осiб, пов’язаних iз прийняттям Закону України «Про засудження комунiстичного та нацiонал-соцiалiстичного (нацистського) тоталiтарних режимiв в Українi та заборону пропаганди їхньої символiки».

Дiзнайтеся бiльше про надання безоплатної правової допомоги за цим посиланням: https://linktr.ee/legalaid.gov.ua

Жителям Кiровоградщин розповiли якi документи потрiбно переоформити при змiнi назви вулицi
1 голос[ів]

Доставка квітів у Кропивницькому

Коментарі

Додати коментар

Ваш e-mail не буде опублікований