17 травня 2024, п’ятниця

Жителям Кiровоградщини розповiли як отримати кошти за безоплатний прихисток переселенцiв

Вторгнення росiйських вiйськ на територiю нашої країни спричинило появу великої кiлькостi осiб, якi були вимушенi покинути свої домiвки та перемiститися до безпечних регiонiв. Громадяни України, якi виявили бажання надати безоплатно прихисток внутрiшньо перемiщеним особам (ВПО) можуть отримати вiд держави компенсацiю витрат за тимчасове розмiщення таких осiб, якi перемiстилися у перiод воєнного стану.

Бiльш детально про те, хто має право на компенсацiю витрат та куди необхiдно звертатись, перелiк необхiдних документiв та особливостi її надання розповiдають фахiвцi системи безоплатної правової допомоги.

Кому надається компенсацiя?

Компенсацiя надається фiзичним особам – громадянам України вiком вiд 18 рокiв, якi є власниками жилих примiщень або їх представниками, наймачами (орендарями) житла державної або комунальної власностi, спадкоємцями, якi прийняли спадщину i безоплатно розмiщували в цих примiщеннях ВПО, крiм членiв своєї сiм’ї, для покриття понесених ними витрат, пов’язаних з розмiщенням ВПО (Порядок компенсацiї витрат за тимчасове розмiщення внутрiшньо перемiщених осiб, якi перемiстилися у перiод воєнного стану, затверджений постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 19 березня 2022 року № 333).

Куди необхiдно звернутись?

Особи, якi розмiстили ВПО, зобов’язанi не пiзнiше нiж протягом наступного робочого дня з дня розмiщення таких осiб подати заяву в довiльнiй формi до виконавчого органу сiльської, селищної, мiської ради, районної в м. Києвi державної адмiнiстрацiї, вiдповiдної вiйськової адмiнiстрацiї (далi – уповноважений орган) за мiсцем розташування житлового примiщення, у якiй зазначається прiзвище, iм’я та по батьковi (за наявностi) кожної з розмiщених осiб.

Водночас, ссоби, якi розмiстили ВПО, також зобов’язанi в день припинення розмiщення таких осiб або змiни їх кiлькостi подати в довiльнiй формi заяву з iнформацiєю про змiну перелiку осiб, розмiщених у житловому примiщеннi, iз зазначенням можливостi у подальшому розмiщувати ВПО у цьому житловому примiщеннi.

Для отримання компенсацiї особа, яка розмiстила ВПО, не пiзнiше нiж протягом п’яти днiв з дня закiнчення звiтного мiсяця подає до уповноваженого органу за мiсцем розташування жилого примiщення вiдповiдну заяву.

Заява подається в паперовiй формi або в електроннiй формi (на електронну адресу уповноваженого органу). Така заява розглядається протягом п’яти робочих днiв з дня її отримання. Перебiг пʼяти робочих днiв розпочинається з дня, що настає за днем отримання заяви.

Якi потрiбно подати документи?

У разi подання заяви в паперовiй формi особа, яка розмiстила ВПО, пред’являє:

  • документ, який посвiдчує її особу;
  • документ, що пiдтверджує право власностi або користування житловим примiщенням, або документ, що пiдтверджує повноваження представника власника.

Якщо заява подається в електроннiй формi, до неї додаються електроннi копiї (фотокопiї) вказаних документiв.

Протягом строку розгляду заяви представники уповноваженого органу проводять перевiрку наведених у заявi особою вiдомостей з вiдвiдуванням (у разi потреби) мiсця розмiщення ВПО, зокрема з метою перевiрки факту такого розмiщення, його безоплатностi, кiлькостi розмiщених осiб та умов їх проживання, паперових та електронних документiв, що посвiдчують особу (паспорта громадянина України або свiдоцтва про народження ВПО), а також довiдки взяття на облiк ВПО, документiв, що пiдтверджують приналежнiсть до вразливих груп населення або їх соцiальний статус).

Пiдставами для вiдмови у виплатi компенсацiї є встановлення факту надання у заявi недостовiрної iнформацiї.

Який розмiр компенсацiї?

Сума компенсацiї розраховується з урахуванням кiлькостi днiв, протягом яких жиле примiщення надавалося для розмiщення ВПО (далi ‒ людино-день), з дня розмiщення таких осiб, але не ранiше дати взяття на облiк ВПО вiдповiдним органом або через Єдиний державний вебпортал електронних послуг.

Кiлькiсть людино-днiв визначається шляхом додавання кiлькостi ВПО, якi проживали у житловому примiщеннi, наданому для розмiщення таких осiб, в кожний день мiсяця.

Сума компенсацiї за кожен людино-день визначається на рiвнi 14,77 гривнi.

Загальна сума компенсацiї власнику жилого примiщення визначається шляхом визначення добутку загальної кiлькостi людино-днiв на суму компенсацiї за кожен людино-день.

Наприклад: 1 особа проживає протягом 30 днiв ‒ 1*30*14.77 = 443,10 грн. Якщо проживає сiм’я з 3 осiб ‒ 3*30*14.77 = 1329,30 грн.

Яким чином здiйснюються виплати компенсацiї?

Компенсацiя виплачується у безготiвковiй формi за зазначеними у заявi банкiвськими реквiзитами до кiнця мiсяця з дня закiнчення звiтного мiсяця за умови вiдсутностi заборгованостi власника жилого примiщення за житлово-комунальнi послуги.

Факт вiдсутностi заборгованостi за житлово-комунальнi послуги особа, яка розмiстила ВПО, пiдтверджує своїм пiдписом, що проставляється у заявi про отримання компенсацiї.

Дiзнайтеся бiльше про надання безоплатної правової допомоги за цим посиланням: https://linktr.ee/legalaid.gov.ua

Жителям Кiровоградщини розповiли як отримати кошти за безоплатний прихисток переселенцiв
Оцінити цей запис

Доставка квітів у Кропивницькому

Коментарі

Додати коментар

Ваш e-mail не буде опублікований