17 травня 2024, п’ятниця

Жителям Кіровоградщини розповіли, як перетворити опале листя у цінне добриво

Восени мешканці населених пунктів із дбайливою ретельністю прибирають свої присадибні ділянки та спалюють листя, суху траву, дрібне гілля.

Про це повідомляє Держпродспоживслужба, інформує Златопіль.

При цьому деякі переконані, що таким чином попіл від старих рослин удобрює землю для нових, тож так підвищують родючість.

Однак, це думка оманлива, адже насправді спалювання рослинності не тільки завдає шкоди довкіллю та здоров’ю людей.

Ідеальний спосіб позбутися решток трави, листя, бур’янів – не палити, а перетворити на цінне добриво шляхом компостування.

Прибирати опале листя та іншу рослинність рекомендують в компостну яму або ящик. Метод компостування є безпечним способом переробки листя. Компостну купу можна зробити де-небудь на краю подвір’я, не ближче, ніж за 15 м від джерела питної води, в півтіні, щоб запобігти висиханню суміші, а також добре провітрювати. Вичистіть ділянку від дерну та трави. Поставте невелику огорожу навкруги своєї компостної ділянки. Залиште достатньо місця для того, щоб можна було без перешкод підійти до компостної купи. Розміри ями вибираються з урахуванням кількості рослинного сміття і відходів, які будуть перебувати в цій ямі.

В основу купи вкладають шар землі до 25 см. Далі кладуть шар листя, який не має перебільшувати 30 см. Кожен з шарів присипають землею. Протягом літа компост 2-3 рази перелопачують. Компост вважається готовим, якщо перетворився на однорідну темну розсипчасту масу.

Якщо закладати компост влітку, то він дозріє за 2-3 місяці, якщо восени – за 6-8 місяців стає темним та пухким матеріалом. Його корисні властивості зберігатимуться ще 4 роки.

Сухе листя також можна просто розіслати рівним шаром на городі та перекопати землю. Ґрунтові організми самі перероблять листя в родючий гумус.

Управління Держпродспоживслужби в області нагадує, що розведення вогнищ, спалювання листя, рослинності та сміття заборонено законодавством України та передбачає адміністративну і кримінальну відповідальність.

Жителям Кіровоградщини розповіли, як перетворити опале листя у цінне добриво
Оцінити цей запис

Доставка квітів у Кропивницькому

Коментарі

Додати коментар

Ваш e-mail не буде опублікований