21 травня 2024, вівторок

Жителям Кіровоградщини розповіли, за які пакети платити не треба

10 грудня набрала чинностi заборона безкоштовного розповсюдження пластикових пакетiв у закладах торгiвлi. Таке нововведення є першим етапом реалiзацiї Закону України «Про обмеження обiгу пластикових пакетiв на територiї України».

Вiдтепер при здiйсненнi покупок в магазинах, супермаркетах, на ринках, в закладах харчування, аптеках тощо за кожен пластиковий пакет споживачу доведеться платити як за товар. Скiльки має коштувати пластиковий пакет, чи є винятки, хто i яким чином контролюватиме дотримання Закону та на яке покарання очiкувати пiдприємцям-порушникам?

Вартiсть пакета

Мiнiмальна цiна, що має бути встановлена в закладах на пластиковi пакети, визначатиметься згiдно з постановою Кабмiну, коли вона буде затверджена. До того часу суб’єкт господарювання самостiйно визначає вартiсть пластикового пакета для споживачiв.

Винятки, на якi не поширюється обмеження

Заборона безкоштовного розповсюдження не стосується пакетiв двох типiв:

Бiорозкладних пластикових пакетiв, що розкладаються за участю мiкроорганiзмiв на елементи природного походження та вiдповiдають встановленим нацiональними або гармонiзованими європейськими стандартами нормам щодо утилiзацiї способом компостування або бiорозкладання. Вiдповiдне маркування має бути нанесене на кожен бiорозкладний пластиковий пакет. Якщо пакет не вiдповiдає вимогам, наносити на нього слова «бiо», «бiопакет», «бiорозкладний» заборонено. Порядок маркування пластикових пакетiв буде затверджений Кабмiном.

– Надтонких пластикових пакетiв шириною до 225 мiлiметрiв (без бокових складок), глибиною до 345 мiлiметрiв (з урахуванням бокових складок), довжиною до 450 мiлiметрiв (з урахуванням ручок), що призначенi для пакування/транспортування свiжої риби, м’яса та продуктiв iз них, сипучих продуктiв, льоду та розповсюджуються в об’єктах роздрiбної торгiвлi як первинна упаковка.

Контроль за дотриманням вимог Закону

Згiдно зi ст.5 зазначеного Закону державний контроль за дотриманням законодавства у сферi розповсюдження пластикових пакетiв в об’єктах роздрiбної торгiвлi, громадського харчування та надання послуг здiйснюється центральним органом виконавчої влади, що реалiзує державну полiтику у сферi державного контролю за додержанням законодавства про захист прав споживачiв.

Вiдтак на Кiровоградщинi повноваження контролю за виконанням суб’єктами господарювання положень Закону покладено на управлiння захисту споживачiв Держпродспоживслужби областi. Виконувати такi функцiї спецiалiсти управлiння розпочнуть пiсля затвердження Кабмiном змiн до унiфiкованої форми Акта здiйснення заходу державного нагляду (контролю). Перевiрки на дотримання вимог щодо заборони безкоштовного розповсюдження пластикових пакетiв здiйснюватимуть пiд час планових перевiрок, а також позапланово у випадку звернення громадян.

Застосування штрафних санкцiй до порушникiв

За недотримання заборони безкоштовно розповсюджувати пластиковi пакети для суб’єктiв господарювання передбачено штрафнi санкцiї у розмiрi вiд ста до двохсот неоподатковуваних мiнiмумiв доходiв громадян, а за повторне протягом трьох рокiв вчинення такого самого порушення – у розмiрi вiд двохсот до п’ятисот неоподатковуваних мiнiмумiв доходiв громадян. Складати постанову при накладення штрафу також будуть працiвники управлiння захисту споживачiв.

Нагадаємо, що при Держпродспоживслужбi Кiровоградщини дiє Консультацiйний центр захисту прав споживачiв. Для отримання консультацiй щодо дотримання чинного законодавства у сферi захисту прав споживачiв до спецiалiстiв можуть звертатися як громадяни, так i пiдприємцi:

за телефоном: (0522) 32 14 58

за адресою: м. Кропивницький, вул. Тараса Карпи, 84, кабiнет 410

на електронну поштову скриньку: incpekcia1@ukr.net

Жителям Кіровоградщини розповіли, за які пакети платити не треба
2 голос[ів]

Доставка квітів у Кропивницькому

Коментарі

Додати коментар

Ваш e-mail не буде опублікований