08 листопада 2024, п’ятниця

Кіровоград: школярі та учасники АТО матимуть пільги на проїзд?

Сьогодні, 6 травня у Кіровоградській міській раді відбулося засідання робочої групи щодо питань забезпечення пільгового перевезення незахищених верств населення, передає кореспондент Златополя.
Робочу групу створено за ініціативи депутата Кіровоградської міської ради, члена фракції “Батьківщина” Павла Топчія.
На думку депутата, у законопроекті про відміну пільг існують деякі юридичні неточності, котрі потребують допрацювання, зокрема, чи залишиться субвенція та чи будуть діяти пільги для пенсіонерів.
Також Павло Топчій запропонував створити пільги для школярів, котрі мешкають поза межами пішохідної доступності, шляхом запровадження заяв на час відвідування школи. Щодо учасників АТО, депутат зазначив, що конфліктні ситуації з перевізниками мають місце, оскільки більшість учасників АТО досі не отримали відповідні посвідчення.
Тож вже на наступному засіданні робочої групи, члени комісії прийматимуть рішення згідно зібраної інформації про кількість пільговиків та школярів та, зокрема, про запровадження проїзних квитків для учасників АТО і школярів та про рівний розподіл субвенцій між перевізниками, які до речі, закладені у міський бюджет.
Павло Топчій також поділився підсумками роботи комісії:
1. Субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на надання пільг з проїзду має розподілятись між всіма перевізниками, а не як зараз (її отримує лише ТОВ «ЄТК»). Відповідний проект рішення буде винесено на наступне засідання сесії міської ради. Ця моя пропозиція підтримана всіма. Щодо того, чи зміниться розмір такої субвенції з 01 чеовня цього року, то дали доручення начальнику фінансового управління міськради уточнити це питання і в залежності від отриманої інформації будемо напрацьовувати пропозиції, як у місті Кіровограді залишити з 1 червня пільговий проїзд для пенсіонерів, дітей війни та інших категорій, які мають таке право на даний час. 
2. Стосовно пільгового проїзду школярів. Вніс пропозицію щоб право на пільговий проїзд мали школярі, які живуть поза межами пішохідної доступності (на відстані більше 1 км. від школи). Пільгу цю монетизувати. Гроші виплачувати батькам школярів. Період дії пільги – навчальний рік. Управління освіти повинно надати інформацію стосовно кількості таких школярів на наступне засідання. Також начальник цього управління вийшла з альтернативною пропозицією – придбати проїздні квитки для дітей. Єдине, що мені не подобається у цій пропозиції, це реакція водіїв маршруток на такі проїздні, ми маємо не дуже позитивний досвід використання таких проїздних членами сімей загиблих учасників АТО. Тому, цікава і ваша думка з цього приводу, що краще.
3. Стосовно пільгового проїзду учасників АТО. Запропонував запровадити таку пільгу і теж її монетизувати. При обчисленні її розміру врахувати положення Інструкція про порядок обліку пасажирів, що перевозяться  громадським транспортом на маршрутах, що передбачає 15 пільгових поїздок на місяць на тролейбусі і 10 на автобусі. Вирішили орієнтуватись на вартість проїзду в тролейбусі – 2,5 грн, вавтобусі – 3,5. Розмір виплат на місць вийшов 72,5 грн. Підіймав питання і щодо членів родин загиблих учасників АТО, запропонував їх проїздні замінити на таку грошову компенсацію, тобто кожному по 72,5 грн на місяць. Домовились, що начальник управління соціального захисту населення запитає у них, що їм краще проїздні чи гроші. Як краще так і зробимо.
Наступне засідання на наступному тижні. Тільки вперед.
Кіровоград: школярі та учасники АТО матимуть пільги на проїзд?
Оцінити цей запис

Магазин товарів для активного відпочинку ProTrack

Коментарі

Додати коментар

Ваш e-mail не буде опублікований