Сьогоднішньою тематикою бліц-форуму кіровоградський «Прес-майдан» обрав неоднозначну діяльність Кіровоградського обласного осередку «Кредитного майдану» котрий нещодавно зорганізував пікетування ряду кіровоградських відділень банків.
Як розповів на зустрічі координатор обласного осередку організації Сергій Кожухар, акція скоріше була показовою, адже самі пікетувальники розуміють – вирішити питання щодо реструктуризації валютних боргів можливо лише на рівні центральних офісів банків та, звісно, на законодавчому рівні.
«Наша головна мета – звільнити людей від валютного рабства в котре їх загнали банки та Нацбанк» – коментує ситуацію пан Сергій.
На запитання чи отримував на час оформлення кредиту хтось із їх спілчан, а таких за озвученою інформацією близько 200, зарплати в доларах зізнається – ні. Однак переконує, що довіряли запевнянням влади про стабільність української економіки, тому й вирішили піти більш простим шляхом та оформити валютні кредити, адже на оформлення договорів у національній валюті необхідно було «збирати більше документів, та й банкіри активно агітували саме за валюту». Довірливість сотень чи то пак тисяч людей по всій країні в цій ситуації не може не дивувати, адже, як відомо, гривня є єдиною державною валютною ще з вересня 1996 року, і попри любов українців до доларів, офіційний розрахунок по всім операціям з рухомим чи не рухомим майном має відбуватись саме в гривнях.
Не задоволені учасники Кредитно-валютного майдану й Меморандумом про реструктуризацію валютних кредитів, котрий було підписано ще взимку, однак виконувати котрий банки не поспішають. Варіантами вирішення проблеми учасники руху бачать активне просування прийнятого Верховною Радою «в цілому» Проект Закону про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо реструктуризації кредитних зобов’язань з іноземної валюти в гривню) та відстоювання незаконності підписаних ними ж договорів валютного кредитування через суди.