Працівники державного підприємства "Червоний землероб", що в селі Чарівне на Кіровоградщині, готові вдатися до безстрокової акції протесту, якщо їх не почує керівництво. Про це в публікації для Першої електронної газети пише Ігор Леус.
Конфлікт розростається через нашвидкоруч призначеного нового керівника підприємства, кандидатуру якого не було погоджено із працівниками підприємства. Як пише видання, минулої п'ятниці пройшло клька зборів селян, на яких було вирішено в разі невиконання їхніх вимог оголосити з 11 липня безстроковий страйк. Крім того, селяни організували цілодобові чергування біля адмінприміщення підприємства, аби не допустити сюди новий менеджмент.
Селищний голова Чарівного Микола Крамаренко говорить, що селяни налаштовані рішуче і від свого не відступлять та вимагають розпаювання землі, що, як відомо, знаходиться у власності держави.
— Щоб врегулювати це питання, минулого тижня керівництво, представники активу району проводили декілька зустрічей з керівництвом Кіровоградської дослідної станції, якій підпорядковане ДГ «Червоний землероб», — цитує голову ради сільгоспвиробників Бобринецького району Сергія Німенка Перша електронна. — Досягли й певного компромісу. Керівництво станції однозначно наполягало на заміні директора, але погодилося, що новий буде місцевий, тобто з господарства. Все ж, коли нам зачитали наказ, то в ньому було зовсім невідоме прізвище нового керівника «Червоного землероба». Причому Петро Панібратець перебуває на лікарняному. М’яко кажучи, це можна назвати непорядністю з боку керівництва дослідної станції. Нам же сказали, аби не втручалися в діяльність державного підприємства… Тепер ситуація вийшла з-під контролю.
Сергій Німенко вважає, що це є рейдерським захопленням господарства напередодні жнив. Цікавим є і той факт, що річний контракт на роботу з 1 січня 2015 року Петро Панібратець отримав у червні.Чому через два тижні його так раптово вирішили звільнити?
– За десять років моєї роботи на посаді директора Кіровоградська дослідна станція виділила «Червоному землеробу» лише 180 тисяч гривень допомоги, а також підтримувала науковим супроводом і частково давала в борг посівний матеріал, — каже Петро Панібратець, директор, якого підтримують селяни. — Так, особливими досягненнями похвалитися не можна, але господарство мало такі ж середні показники врожайності, як і по району. Прибутки наші нижчі від інших господарств, бо сіємо менше соняшнику, дотримуємося сівозміни, утримуємо тваринництво, адже це — робочі місця. Дослідна станція, звісно, має кращі й кліматичні умови, й матеріально-технічну базу. Оскільки наше підприємство державне, то ніякий банк не наважувався давати кредити. Тому співпрацюємо з місцевими аграріями, які допомагають в обробітку, але землю ми не розбазарювали й не продавали. Сільгоспвиробники району були готові допомогти близько 500 тисячами на нинішню жнивну кампанію. Чому ж госпрозрахунковому підприємству не дають спрацювати на кінцевий результат? Адже, зібравши врожай, ми могли б розібратися з боргами. Так, ми виживаємо, але переживали ще складніші часи, за два останні роки підприємство має хоч і незначний, але все таки приріст. Я вдячний усім людям і за підтримку, і за критику. Жителі громади повинні боротися за землю і стати її господарями, самі вирішувати, кому давати її обробляти. Це їх останній шанс».
Конфлікт зачепив усю громаду, адже вона в значній мірі залежить від діяльності підприємства. Тому на збори виходять і ті, хто в господарстві не працює, навіть пенсіонери. До речі, за кілька днів гострої ситуації у Чарівному від владних органів – жодної офіційної реакції.