Як ми уже повідомляли раніше, учора на Кіровоградщині обговорювали стархування ризиків аграрного сектору. Як пише офіційний сайт Кіровоградської облради, заступник голови обласної ради Іван Владов під час наради з питань актуальності змін у системі страхування, фінансової підтримки аграрного сектору в світлі євроінтергації України та державної підтримки агросектору наголосив на тому, шо головна мета страхування аграрних ризиків – компенсація майнової шкоди урожаю, що виникла через вплив природно-кліматичних явищ.
За словами заступника голови обласної ради, Кіровоградщина за структурою економіки є аграрно-індустріальною областю і на сільськогосподарське виробництво припадає більше половини виробленого валового продукту. А природно-кліматичні умови дозволяють вирощувати на території області широкий спектр сільськогосподарських культур.
– Сільськогосподарське виробництво вирізняється високим ступенем ризиків. Це пов'язано з тим, що воно є сферою діяльності, на успішність якої значною мірою впливають різноманітні погодні та кліматичні фактори, дію яких у багатьох випадках контролювати неможливо. До того ж сільськогосподарські виробники стикаються і з таким ризиками, як коливання цін, зміни врожайності. Такі природні небезпеки, як посуха, град, паводок, можуть призвести до дуже серйозних виробничих втрат. Тому в багатьох країнах держава активно втручається в ситуацію, намагаючись у такий спосіб зменшити проблеми, пов'язані з ризиками сільгоспвиробництва. Надійно і прозоро працюють страхові компанії. Актуальним у державі й Кіровоградщині зокрема, є питання широкого спектру страхування у сфері сільського господарства, – зазначив Іван Владов.
Також заступник голови обласної ради поінформував присутніх щодо головних проблем агрострахування в області:
– низька інформаційність аграрників про агрострахування в регіоні, конкретні приклади відшкодування у сільському господарстві втрат відсутні у ЗМІ;
– недовіра до страхових компаній через недобросовісне виконання страхових зобов'язань (затягування розгляду справ, велика кількість паперової тяганини та ін.);
– при укладанні договорів страхування не враховуються земельні ділянки під невитребуваними паями чи відумерлої спадщини; плутають нумерацію полів.
Наприкінці виступу Іван Владов звернувся до присутніх щодо спільного вирішення зазначеного питання, якщо потрібно — напрацювати зміни чи доповнення до існуючого законодавства, щоб допомогти аграріям не виживати, а працювати і розвиватися.