Сьогодні відбулося засідання обласної комісії з питань санації, реструктуризації та банкрутства підприємств. Члени комісії та запрошені розглянули питання погашення заборгованості із заробітної плати на підприємствах-банкрутах області. Керівники територій, де є підприємства-боржники, надали свої пояснення та коментарі у режимі он-лайн стосовно ситуації, що склалася. Про це повідомляє офіційний сайт Кіровоградської ОДА.
Як стало відомо під час засідання, у структурі загальної суми боргу із виплати заробітної плати в області, що складає 36,8 мільйона гривень, найбільша частка – борг підприємств-банкрутів: 22,4 мільйона гривень. До того ж, ця заборгованість виникла переважно в попередні роки. Найбільше заборгували підприємства вугільної галузі – 16,4 мільйона гривень. На жаль, цього року фактичне зменшення боргів склало лише близько 230 тисяч гривень.
Гостро стоїть і питання боргів підприємств-банкрутів зі сплати страхових внесків. Так, борг перед Пенсійним фондом України складає 49,8 мільйона гривень, а податковий борг – 90,4 мільйона гривень.
За інформацією завідувача сектором з питань банкрутства Головного територіального управління юстиції в області Геннадія Дебелого, станом на 1 серпня цього року в процедурі банкрутства перебувають 105 підприємств області.
Найбільше питань викає щодо ПрАТ “Енерговугілля” (місто Олександрія), яке проходить процедуру санації і має борг 15,8 мільйона гривень. До того ж, уже цього року заборгованість підприємства виросла на 72 тисячі гривень. Об'єктивну інформацію стосовно стану справ членам комісії надав керуючий санацією підприємства Ігор Лавренов, який був запрошений на засідання. За його словами, рішенням суду знято арешт з майна та коштів підприємства, активи буде оцінено та реалізовано. За рахунок отриманих коштів планується розпочати погашення заборгованості із заробітної плати працівникам підприємства та боргів перед Пенсійним фондом України.
Очільники міст Кіровограда та Олександрії, а також Світловодського та Новоукраїнського районів у режимі он-лайн поінформували про роботу, яка проводиться в регіонах області з врегулювання питань, пов’язаних із банкрутством підприємств. Зокрема, мова йшла про такі об’єкти, як ПП "Розрізобуд", ВАТ "Кіровоградський кар'єр", ДП "Світловодський комбінат твердих сплавів і тугоплавких металів", ПАТ "Новоукраїнський кар’єр".
Після розгляду та обговорення питання, радник голови облдержадміністрації Віктор Серпокрилов наголосив, що для обласної влади важливим є пошук механізмів прискорення вирішення проблеми із погашення заборгованості на підприємствах, що перебувають у стадії банкрутства. Однак важливою є і подальша доля цих підприємств, які у перспективі можуть відновити або продовжити свою діяльність.
Фото – з сайту Кіровоградської ОДА