01 листопада 2024, п’ятниця

Майже половина шкіл Кіровоградщини – малокомплектні

43% шкіл на Кіровоградщині – малокомплектні. Про це під час сьогоднішньої апаратної наради повідомив заступник голови облдержадміністрації Сергій Коваленко, пише офіційний сайт Кіровоградської облдержадміністрації.
За словами посадовця, це середній показник по області. По окремих територіях цей показник є значно вищим, зокрема, по Вільшанському району він сягає 80%.
– При такій ситуації жодний бюджет не в змозі витримати подібне фінансове навантаження. Відповідно, аби підтримати існування подібної шкільної мережі, потрібна значна фінансова допомога з боку місцевих органів влади, – констатував посадовець.
Для прикладу, як подібна проблема вирішується в європейських країнах, та в ряді інших областей нашої держави, Сергій Коваленко навів позитивний приклад Сторожинецького району Чернівецької області, де на сьогодні немає жодної малокомплектної школи. Завдяки цьому тут вдалося створити повноцінні загальноосвітні та дошкільні навчальні заклади, що добре оснащені, мають сучасну матеріально-технічну базу, і діти тут отримують справді якісні знання. Отже, на думку посадовця, це один із дієвих шляхів реформування системи освіти на території нашої області, що дозволить не лише зекономити чималі бюджетні кошти, а головне, будуть створені умови, аби діти отримували якісні знання.
Окрім цього, Сергій Коваленко торкнувся питання щодо підготовки до опалювального сезону – стосовно підписання актів щодо введення в експлуатацію теплового господарства. На сьогодні відповідні акти вже підписані у Бобринецькому, Вільшанському, Добровеличківському, Знам'янському, Кіровоградському, Олександрівському, Олександрійському, Світловодському та Устинівському районах, а також у містах Знам'янці, Олександрії та Світловодську. В інших районах та містах області ще не в повному обсязі підписані акти по школах, лікарнях та дитячих садочках, а в Новоукраїнському районі не підписано жодного акту.
 
 
Також Сергій Коваленко торкнувся питання створення територіальних громад, відзначивши, що на сьогодні із 43 територіальних об’єднань, що були затверджені відповідно до перспективного плану обласною радою, лише 26 громад затверджені та визнані Кабінетом Міністрів такими, що є спроможними. По інших 17 територіальних громадах це питання й досі не вирішене.
Серед основних причин, що призвели до подібного рішення, заступник голови ОДА відзначив те, що під час планування по цих територіальних громадах не були витримані норми щодо площі або чисельності населення. Серед інших причин також було названо фінансову неспроможність окремих з цих громад.
Майже половина шкіл Кіровоградщини – малокомплектні
Оцінити цей запис

Магазин товарів для активного відпочинку ProTrack

Коментарі

Додати коментар

Ваш e-mail не буде опублікований