Працівники комунального підприємства «Теплоенергетик» розповідають, що їм пропонують підписати документ про зміну умов та оплати праці. Робітники побоюються, що з початком зими їх і без того невелика зарплата ще зменшиться, а дехто взагалі залишиться без роботи. Про це повідомляє «Гречка».
Одна з проблем, яка змусила комунальне підприємство «Теплоенергетик» піти на перегляд умов праці робітників – істотне погіршення фінансового становища.
На депозити банку «Фінанси та кредит» вкладено велику суму грошей і на сьогоднішній день зняти їх неможливо через те, що банк знаходиться в стані ліквідації. Тобто комунальне підприємство взагалі залишилося без грошей до опалювального сезону», – стверджує директор підприємства Тетяна Соколенко.
Мова йде про 25 мільйонів, покладені на депозити та рахунки підприємства у банку. За ці гроші на «Теплоенергетику» виплачували зарплати та здійснювали закупку необхідних ремонтних матеріалів і запчастин.
Починаючи з грудня минулого року підприємство не мало змоги користуватися власними коштами та сплачувати за газ, здійснювати закупівлю товарно – матеріальних цінностей для ремонтів, що відбуваються», – пояснює директор.
Раціоналізація робочих місць та посадових окладів, за словами Тетяни Соколенко, не означає масових скорочень технічних працівників та зменшення зарплати.
Я, як керівник, бачу, що стільки заступників, як у мене є, мені не потрібно. Зокрема, моїх трьох замів, головного інженера, заступника головного інженера і заступника заступника головного інженера, – говорить Тетяна Соколенко.
Слюсарів, техперсоналу та тих людей, які виїздять на пориви, за словами керівника, оптимізація, ймовірно, не торкнеться.
Соколенко запевняє, що зміна посадових окладів для кожного працівника відбуватиметься в залежності від об’єму виконаних робіт. Однак, на сьогодні коштів для виплати преміальних та інших заохочень у підприємства немає. На даний час підприємство працює лише чотири дні на тиждень.
Вся фінансова діяльність КП«Теплоенергетик» відбувається за кошти у розмірі 5 мільйонів гривень, виділені міською радою для виплати зарплат та поточної роботи підприємства.
У Кіровоградській міській раді називають іще одну причину подібних змін. Іван Марковський, в.о. міського голови, пояснює: підприємство давно не працює на повну потужність, як раніше, тож кількість управлінського персоналу на такі об'єми роботи можна зменшувати.