22 серпня 2019, четвер

На Кіровоградщині серед отримувачів субсидій виявили “мертві душі”

У Кіровоградській області багато отримувачів субсидій є “мертвими душами”, тобто їх не існує.

Про це повідомляє ZIK, інформує Златопіль.

Багато отримувачів субсидій в дійсності є “мертвими душами”. Отже, облгази звітують, що певний обсяг газу був спожитий населенням, а насправді його витратили і продали на інші цілі. Саме так усі українці, які є платниками податків, надавали приховані субсидії олігархам.

Про це заявив головний виконавчий директор НАК “Нафтогаз України” Юрій Вітренко в ефірі програми FACE 2 FACE на телеканалі ZIK.

“До 2015 року в «Нафтогазі» діяла така система, коли видобутий газ державні компанії віддавали за ціною, яка була в 10 разів меншою, ніж ринкова. До того ж віддавали не пропорційно кожному громадянину України. Так, наприклад, якщо у користувача був великий будинок із басейном, і він для обігріву споживав багато газу, то йому продавали газ за пільговою ціною. Натомість селянин, який взагалі не користувався газом, не отримував жодного зиску зі спільного ресурсу, хоч так само мав на це право”, – пояснив Вітренко.

Саме тому, підкреслює виконавчий директор, замість того, щоб віддавати газ багатіям за ціною, яка в 10 разів нижча, ніж ринкова, потрібно весь газ продавати за ринковою ціною, а кошти з прибутку вже розподіляти в прозорий справедливий спосіб між усіма українцями.

“Незважаючи на те, що була проведена реформа і прийнятий закон про ринок природного газу, багато політиків ведуть себе так, ніби нічого не змінилося. Натомість цей закон передбачає, що газ продається за ринковою ціною, а тому регулятор втрачає право встановлювати вартість ресурсу. Уряд своєю чергою може тільки тимчасово обмежити зростання ціни газу, але водночас зобов’язаний компенсувати різницю з ринковою ціною”, – зауважив Юрій Вітренко.

Він зазначив, що різниця між ринковою ціною і тією, яку встановлює уряд, називається прихованою субсидією. Але чи всі громадяни України мають право на цю субсидію? Адже якщо людина є заможною, то чому вона на рівні з іншими має отримувати таку допомогу?

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Скільки українці заплатять за газ після йoгo пoдoрoжчання

“Багато отримувачів субсидій у дійсності є «мертвими душами», тобто їх не існує. Ми це виявили зокрема в Кіровоградській області. Відтак облгази звітують, що певний обсяг газу був спожитий населенням, а насправді його витратили і продали на інші цілі. Саме так усі українці, які є платниками податків, надавали приховані субсидії олігархам. Відтак в інтересах усіх громадян, щоб так звані приховані субсидії проходили через держбюджет”, – підсумував Юрій Вітренко.

Фото:glavcom.ua

На Кіровоградщині серед отримувачів субсидій виявили “мертві душі”
Оцінити цей запис

ambit

Коментарі

Додати коментар

Ваш e-mail не буде опублікований