27 лютого 2020, четвер

Післязавтра в Україні власники нерозмитнених “євроблях” почнуть платити більше

22 лютого закінчиться  пільговий період, протягом якого водіям була надана знижка 50% на акциз, і після 24 травня при закінчені перехідного періоду порушників почнуть штрафувати.

Про це повідомляє сайт Економічна правда, інформує Златопіль.

Після закінчення перехідного періоду правоохоронці обіцяють жорстко реагувати на всі випадки порушення податкового та митного законодавства.

Максимальний штраф, який може накласти митниця – 170 тисяч гривень, поліція ж може стягнути з порушника від 8,5 тисяч до 17 тисяч гривень.

В зв’язку з закінченням пільгового періоду група народних депутатів зареєструвала у Верховній Раді проект закону, яким 50% знижки на акциз пропонувалося надавати до 23 травня. Втім, як повідомили у Мінфіні, термін знижки закінчується вже цієї п’ятниці.

“Було прийнято рішення не продовжувати пільговий період. Уряд, президент і профільний комітет залишилися на тій позиції, яка була закріплена у законі”, – заявив заступник міністра фінансів Сергій Верланов.

За офіційними даними Державної фіскальної служби, станом на 25 листопада минулого року в Україні перебувало близько 640 тисяч авто, які потребували розмитнення.

З дати набуття чинності законів митники вже оформили 195,2 тисячі транспортних засобів. Результат – понад 12 млрд гривень сплачених податків, що перевищує запланований прибуток від авто на іноземній реєстрації до бюджету.

Із загальної кількості оформлених машин 124 тисячі – це так звані “євробляхи”, які до цього перебували в Україні в режимі транзиту або тимчасового ввезення. Решта – близько 71 тисячі – авто, які вперше були завезені в країну і одразу отримали українські номери.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:На Кiрoвoградщинi oбікрали райавтoдoр

За даними ДФС, з моменту набуття чинності закону темпи розмитнення були слабкими, а згодом спостерігалася тенденція до зростання.

Відзначимо, що всі надходження від розмитнення авто на єврономерах спрямовуються до Пенсійного фонду.

Особливої уваги заслуговує  соціальний аспект у процесі вирішення проблеми авто на іноземних номерах, оскільки більшість власників “євроблях” купували їх ледь не на останні гроші, та зазначали, що не можуть сплатити всі митні платежі.

Післязавтра в Україні власники нерозмитнених “євроблях” почнуть платити більше
Оцінити цей запис

elflora

Коментарі

Додати коментар

Ваш e-mail не буде опублікований