Учора, 17 травня, в Боринецькому районному краєзнавчому музеї імені М. Смоленчука на Кіровоградщині в рамках Міжнародної акції “Ніч музеїв” відбувся святковий захід.
Про це Златополю повідомили в прес-службі Бобринецькій РДА Кіровоградської області.
Відкрили урочистий захід заступник голови райдержадміністрації Людмила Сопільняк та організатор музейної справи в районі, лауреат обласної краєзнавчої премії ім. В. Ястребова Георгій Лашкул.
Гості принагідно привітали відвідувачів музею із долученням до Міжнародної акції та приєдналися до програми, яка проходила в рамках “Ночі музеївˮ.
В свою чергу Георгій Лашкул подарував учасникам дійства власну брошуру із 7 основними версіями заснування та походження Бобринця, випуск й виготовлення якої приурочене до 250-річчя міста.
Музейні працівники підготували цікаву екскурсію, яка при цьому супроводжувалася тематичними номерами у виконанні аматорів сцени району.
Так, у другому залі музею була представлена презентація фотовиставок нашого земляка Миколи Шеврякова. Останній за професією не фотограф, а є викладачем й науковцем. Також, Микола Вікторович пише вірші, один із яких прочитала присутнім студентка Бобринецького технікуму ім. В. Порика БНАУ Марина Свіріпа.
Ще одним відомим земляком, 90-річчя від дня народження якого відзначається цього року на обласному рівні, є Микола Кузьмович Смоленчук. Про особисте та творче життя видатного бобринчанина розповіла присутнім викладач Бобринецького технікуму ім. В. Порика БНАУ Любов Шапошнікова.
Також, 17 травня виповнюється 80 років від дня народження нашого відомого земляка, професора, доктора фізико-математичних наук, майстра спорту з легкої атлетики Вадима Лук’яновича Тікуша. Про життєвий шлях науковця розповідала учасникам заходу його сестра – Галина Джегалюк.
В ході акції із вокальними номерами виступили солістка районного Будинку культури Людмила Двірна під акомпанемент Анатолія Ляхова, вокально-хоровий колектив “Сонечко” районної дитячої школи мистецтв (керівник Ніна Матюхіна), вихованець РДШМ Данило Чутора та солістка РБК Валентина Змикало.
Наостанок заходу, всі охочі та відвідувачі музею могли приєднатися до різних майстер-класів: “Ляльки-мотанки” від Фомінчук В.Г., “Вишивання хрестиком” й “В’язання гачком” від Свєтлової Л.М., “Боді-арт” від Нужної Л.М. та “Моделювання дівочої коси” від Тетяни Крєстіної.
Також, учасники дійства могли переглянути виставки робіт майстрів декоративно-ужиткового мистецтва району. Зокрема, це: “Петриківський розпис” й “Вітраж” Нужної Л.М., огляд виробів із бісеру майстрині Пижової М.Ю., різьблених свічок від Розслової М.М. та виставки “Скарби народного мистецтва” від Крєстіної Л.В. й Свєтлової Л.М.
Проведення такого роду заходів дозоляє не лише поринути в пізнання цікавих фактів про наший рідний край, насолодитися піснями у виконанні аматорів Бобринеччини, а й допомагає популяризувати серед населення та молоді музейну справу як таку.
Фото – Бобринецька РДА