Цими вихідними, 27 та 28 травня, у Кропивницькому проходив ХХVІ Всеукраїнський фестиваль-конкурс вокально-хорового мистецтва «Калиновий спів». Кіровоградська обласна філармонія зібрала в своїх стінах шість десятків учасників із семи областей України – найталановитіших виконавців народної пісні, дуети та ансамблі, які протягом двох днів боролися за звання найкращих і, звісно ж, пропагували українську культуру і українську пісню, пише Златопіль.
Всеукраїнський фестиваль стартував учора, 27 травня, о 9-00 перед будівлею обласної філармонії з уже традиційного уквітчання калин, які були посаджені на честь ювілеїв фестивалю, а продовжився по-новому.
"Фішкою" нинішньго, двадцять шостого, "Калинового співу" стало дефіле українських красунь в автентичних та стилізованих народних вбраннях з різних територій Кіровоградщини та, навіть, Болгарії.
[widgetkit id=1465]
– Цей фестиваль має свої традиції – кожного року його представляє певний район. Цього року – це Петрівський район. Вони презентують виставку майстрів декоративно-ужиткового мистецтва і виконує почесну місію – вишиває рушник, який на початку фестивалю пов'язують на калину. Традиційно ми відриваємося, пов'язуємо калину, але кожного року фестиваль має якісь відмінності. Цього року, наприклад, ми вперше робили дефіле: представляли українські традиційні костюми і вже сучасні українські вишивки. Кожен район представив особливості такого вбрання.Серед відмінностей – цього року також беруть участь у фестивалі дві ОТГ: Маловисківська та Новоукраїнська. Традиційно "Калиновий спів" проходить у двох таких варіаціях: одного року це великі хорові колективи, а цього року – малі форми (солісти, ансамблі)…Крім того, учасниками фестивалю стали колективи із шести інших областей. Переможці отримають ступеневі відзнаки, а кращі з кращих – виступлять на гала-концерті. – розповіла нашому кореспондентові перед початком фестивалю директор Департаменту культури, туризму та культурної спадщини Кіровоградської ОДА Валентина Животовська.
Опісля, дія перенеслася до холу обласної філармонії, де відкрилася виставка "Калиновий розмай". В експозиції було представлено 160 виробів 36 майстрів з Петрівського району: вишиті хрестиком і гладдю рушники, оздоблені соломкою скриньки із дерева, вироби в техніці соломоплетіння, роботи в сучасних техніках декоративно-ужиткового мистецтва, картини молодих художниць і, традиційно, виставка короваїв та хлібів. Супроводжував виставку яскравими піснями народний аматорський фольклорний автентичний ансамбль "Джерело" Олександрівського сільського клубу Петрівського району під керівництвом Дарії Когут.
[widgetkit id=1464]
Урочисте відкриття фестивалю зібрало повен зал обласної філармонії – майстри народної творчості з усіх куточків Кіровоградщини, поважні гості та просто любителі української пісні знають і шанують цей фестиваль, а тому не могли пропустити подію такого масштабу.
– Сьогодні цей зал зібрав дуже багато людей. Людей, які йдуть від джерел, беруть наші прекрасні традиції і творять українську культуру. Не випадково сьогодні сцена обласної філармонії прикрашена вишитими рушниками. У цій вишивці – генетичний код України, наша історія і культура. Не випадково в центрі України проходить цей фестиваль. Двадцять шостий раз цей фестиваль проходить, двадцять шість років Незалежності України… І я хотів би подякувати його організаторам, які роблять все для того, аби українське жило в центрі України. Ви показали: якщо тримати Україну в серці, ми зможемо залишити нашим нащадкам нашу Україну і скріпити її народ міцною дружбою.- звернувся із вітальним словом під час відкриття фестивалю голова Кіровоградської обласної ради Олександр Чорноіваненко.
Опісля урочистого відкриття, розпочалася конкурсна програма, що завантажила роботою і нелегким вибором членів поважного журі, які до пізньої ночі визначали кращих з кращих, що зробити було надзвичайно складно, бо "Калиновий спів" славиться високим рівнем виконавської майстерності його учасників.
У неділю, 28 травня, об 11-00 обласна філармонія знову зібрала поціновувачів української музики. Цього разу – щоб нагородити призерів та переможців двадцять шостого "Калинового співу". Як зізналася берегиня і засновниця фестивалю Валентина Пращур, до останнього йшли дискусії, адже кращих чи гірщих було визначити дуже важко – усі виконавці були непервершеними.
[widgetkit id=1466]
Проте переможців все ж визначили: гран-прі фестивалю-конкурсу "Калиновий спів" цього року поїде до Власівки, що на Світловодщині. Юний вокальний дует вразив і глядачів і журі (на фото).
[widgetkit id=1467]
Номінанти і переможці отримали дипломи та цінні подарунки.
Фото – Златопіль