08 листопада 2024, п’ятниця

На Кіровоградщині спалили будинки Трипільської культури

Споруди розміром у 2/3 від оригінальних збудувала ще минулого року україно-британська експедиція, котра проводила розкопки Трипільського поселення у селі Небелівка на Кіровоградщині.
Сенсаційне відкриття науковці зробили ще три роки тому, заявивши, що 6 тисяч років тому це поселення було найбільшим на всю територію сучасної Європи. На кожен гектар припадало до 8 будинків і півсотні мешканців. Загалом же поселення налічувало до 10 тисяч жителів 
Люди які проживали в цьому поселенні, вміли будувати двоповерхові будинки, орати землю, пекти хліб і виготовляти глиняний посуд. Їх технології були розвинені настільки, що в містечку була збудована громадська двоповерхова споруда, розміром 20 на 40 метрів.
Рештки будівель, які знайшли археологи – обгорілі. Вчені висувають дві основні гіпотези. Перша – стіни зводили з мокрої глини, а потім протягом місяця випалювали їх з середини. Друга – покидаючи поселення, трипільці спалювали власне житло. Аби підтвердити свої здогадки, україно-британська експедиція організувала створення і подальше спалення аналогічних споруд. Весь процес фіксували на камери. Кожне послідовне падіння того чи іншого елемента, дасть відповідь науковцям, з якої частини будівлі вони знайшли рештки.
[widgetkit id=503]
Таким чином, археологи підпалили двоповерховий будинок. За годину після підпалу повністю згоріла підлога другого поверху і дах. А згодом зі сторони дверей упав і франтон. З розгорянням перекриттів на стінах, почала хилитись майже вся конструкція. За кілька годин будинок розвалився майже повністю. Кожне падіння елемента, автори конструкції сприймали оплесками та радісними вигуками. 
Інший одноповерховий будинок, на прохання селищного голови, археологи не спалили,  а залишили як пам’ятку місцевого значення, для приваблення туристів.
За два дні елементи обгорілого будинку стануть холодними,  науковці їх зберуть і будуть порівнювати із подібними рештками, яким близько шести тисяч років. Результати ж своєї роботи дослідники мають опублікувати за два роки у монографіях та публіцистичних статтях. Та вже зараз можна сказати, що українці шеститисячрічної давнини були розвиненішими за греків та римлян. Тодішні принципи будівництва і ремесел лягли в основу сучасного містобудування та розвитку цивілізованого суспільства.
 
На Кіровоградщині спалили будинки Трипільської культури
Оцінити цей запис

Магазин товарів для активного відпочинку ProTrack

Коментарі

Додати коментар

Ваш e-mail не буде опублікований