14 листопада 2024, четвер

Епідемію серцево-судинних захворювань на 80% спричинила байдужість пацієнтів до власного здоров’я

Щороку на Кіровоградщині більше 1300 осіб госпіталізують з діагнозом гострий інфаркт міокарда. Близько 63 % «сердечників»  помирає саме від серцевих хвороб. За останні роки серцево-судинні захворювання «помолодшали» та стали  прерогативою 30-40-річних. З таких неприємних фактів розпочали столичні фахівці Національного інституту серцево-судинної нейрохірургії імені М. М. Амосова прес-конференцію присвячену всеукраїнському проекту «Зупинити епідемію серцево-судинних катастроф». 
 
Даний проект, започаткований інститутом ім. М. Амосова та Асоціацією серцево-судинних хірургів України за сприяння МОЗу й Національної академії наук України, в першу чергу направлений на пропаганду профілактики захворювань та вирішення поточних проблем кожного регіону. 
Однією з нагальних проблем сьогодення  для Кіровограда є відсутність кардіохірургічного відділення, обладнаного для відкритого операційного втручання. На сьогодні питання намагаються вирішити як на місцевому, так і на державному рівні. Вибір розташування такого відділення наразі розділився між Кардіоцентром та Обласною лікарнею.
«Нам потрібна добре організована інфраструктура й відпрацьована логістика роботи з пацієнтом. Враховуючи це, вельми важливо аби в обидвох закладах була відпрацьована система ефективного і швидкого лікування пацієнтів в екстрених випадках», – зазначив Олександр Стичинський, завідувач відділу електрофізіологічних та рентгено-хірургічних методів лікування аритмії серця НІССХ ім. М. Амосова.
Наразі Кардіоцентр може похвалитись такою системою. Лікарі швидкої допомоги мають в ареналі спеціальну обладнання для здійснення ЕК, котрий передає зображення лікарям у Центрі і дає можливість прийняти правильне рішення – можливе лікування в домашніх умовах чи необхідно швидко доправити пацієнта до лікарні. 
Не менш важливим є й відкриття відділення нейрохірургії, що дозволить проводити не лише дрібні втручання, що можливі з наявним у Кардіоцентру ангеографом, а й проводити повноцінні операції на серці. На сьогодні у важких випадках кіровоградські лікарі направляють пацієнтів до інституту ім. М. Амосова, де за останній рік було врятовано життя 220 нашим землякам. 
Насамкінець лікарі попередили, зупинка епідемії серцево-судинних захворювань справа не лише лікарів, а й самих пацієнтів. Здоровий спосіб життя, спорт, відмова від шкідливих звичок і звичайно профілактична діагностика – все це у майбутньому може суттєва скоротити наявні на сьогодні показники «сердечників».
 

Епідемію серцево-судинних захворювань на 80% спричинила байдужість пацієнтів до власного здоров’я
Оцінити цей запис

Магазин товарів для активного відпочинку ProTrack

Коментарі

Додати коментар

Ваш e-mail не буде опублікований