Вчора, 16-го липня, у Кіровоградському художньому музеї відкрилась експозиція до 95-річчя Олени Орнестівни Ноземцевої, написала кореспондент Златополя.
Олена Орнестівна Ноземцева – одна із тих відомих кіровоградок, які, стверджуючи себе як особистість, не забувають допомогти розвитку і свого рідного міста.
Олена Орнестівна навчалась у Харківському університеті разом із такими відомими людьми як Григір Тютюник, Олесь Гончар. Після навчання потрапила у вир Другої світової війни, пізніше навчалась у Ростові-на-Дону. Повернувшись до Кіровограда, Олена Орнестівна поставила на ноги краєзнавчий музей, створила картинну галерею при Спасо-Преображенському соборі, адже художнього музею на той час ще не було.
Маючи гарні відносини із багатьма науковцями та співробітниками музеїв, вона їде до Москви та інших міст Росії, аби попросити роботи для виставок у Кіровограді. За її сприяння, нашій галереї було надано картини з Ермітажу. Відвідувачі художнього музею, який відкрився трохи пізніше і існує і зараз, мають можливість бачити картини таких художників, як Анрі-Франсуа Різенер, Микола Шильдер, Проспер Гійом. Дякуючи Олені Орнестівні, художній музей може пишатись такими експонатами, як, наприклад, картина Войциха Коссака "Кривава неділя" та Павла Свєдомського "Юродивий".
Окрім всього вищеназваного, Олена Орнестівна була ініціатором створення планетарію у краєзнавчому музеї, якого зараз, на жаль, немає. Також за допомогою Максима Рильського Олена Орнестівна добилась встановлення пам'ятника на могилі Карпенко-Карого. До речі, до удосконалення Хутора Надії вона також доклала руки.
[widgetkit id=683]
Олена Орнестівна Ноземцева 25 років пропрацювала на музейній ниві. До її 95-річчя було відкрито експозицію "Музеї – її життя", на якій представлено портрет Олени Орнестівни, виконаний Володимиром Олександровичем Федоровим, художником, який працював разом із цією великою жінкою, був її другом. Окрім портрету, відвідувачі мають можливість переглянути фото Олени Орнестівни, статті з газет про її діяльність. Всі її співробітники знають її як великого ентузіаста, розумну та приємну жінку. Валентина Ноженко, головний зберігач фондів художнього музею, яка багато зусиль доклала до створення експозиції розповіла про Олену Орнестівну, як і про подругу:
"Пам'ятаю, вона завжди була гостинна, і завжди чудово виглядала. Вона була людиною естетики, акуратна, вишукана у одяхі та поведінці".
Експозицію кожен бажаючий може переглянути на 4-му поверсі Кіровоградського художнього музею.