02 листопада 2024, субота

Українці скаржаться на втому від політичних «облич з телевізора» – соціологічне дослідження

У розпал передвиборчої кампанії звичайним українцям доволі складно зорієнтуватися в політичних гаслах та обіцянках, бо міняються лише назви партій та кольори прапорів, а обличчя народних обранців лишаються ті самі. Такого висновку дійшли експерти Центру «Всеукраїнський соціологічний союз» за результатами проведеного ними дослідження громадської думки*.
«Дуже показово, що більше 60 % респондентів у першу чергу говорять про свою втому від політики. Такого високого показника ми не фіксували ще жодної політичної кампанії – як парламентської, так і президентської», – наголошує директор Центру Сергій Кузьменко. На його думку, немає нічого дивного, що біля 27 % учасників дослідження, відповідаючи на запитання про свій вибір за пропорційною системою (голосування за списками політичних партій), кажуть про невизначеність.
Втома від «облич з телевізора» позначається і на ставленні людей до вибору за мажоритарною системою (голосування за списками прізвищ кандидатів одномандатних округів). «Ми ще не можемо проводити повноцінне дослідження, адже не всі бажаючі брати участь у виборах вже зареєструвалися. По багатьох округах до ЦВК надійшли документи лише одного-двох кандидатів. Проте загальне опитування про попередні критерії ідеального депутата від округу нам провести вдалося», – повідомляє Сергій Кузьменко. За його словами, важливими для виборців є такі ознаки, як освіта, досвід роботи поза парламентом, тісний зв’язок з округом та наявність реальних результатів діяльності на території (перераховане в порядку зменшення важливості показника для більшості опитуваних). Показовою є відповідь на питання про значення належності кандидата до тієї чи іншої політичної сили. Так, близько 68 % респондентів категорично не сприймають «партійних» політиків та мають намір голосувати виключно за незалежних кандидатів. «Незалежність людини від великих партійних босів нинішньої кампанії буде одним з головних критеріїв, за яким виборці будуть обирати собі мажоритарників», – робить висновок директор Центру «Всеукраїнський соціологічний союз». Адже за протилежний варіант (голосування за партійців) висловились тільки 12 % учасників дослідження. Кожен п’ятий ще не визначився чи не зміг відповісти. «Судячи із загальних тенденцій, ближче до виборів і ця група, яка ще не має своєї точки зору щодо питання членства кандидата в партіях, також визначиться на користь незалежних кандидатів», – прогнозує Сергій Кузьменко. Серед переваг саме таких політиків з електоральної точки зору він називає можливість подальшого голосування в парламенті не за вказівкою керівництва політичної сили, а в інтересах свого округу. Також незалежний депутат має можливість більш тісно співпрацювати із територіальною громадою та оперативно реагувати на повсякденні проблеми своїх виборців.
 
*Опитування було проведено в період з 1 по 8 вересня 2014 року. Участь у дослідженні прийняли 2178 респондентів у віці від 18 до 65 років. Вибірка репрезентативна. Погрішність вибірки складає не більше 1,7%.
Українці скаржаться на втому від політичних «облич з телевізора» – соціологічне дослідження
Оцінити цей запис

Магазин товарів для активного відпочинку ProTrack

Коментарі

Додати коментар

Ваш e-mail не буде опублікований