14 грудня 2025, неділя

Унікальна фотовиставка «Культурна спадщина вірменів України» лише тиждень в Кіровограді

10 березня 2016 року в холі І поверху обласної бібліотеки ім. Д. Чижевського  відбулося відкриття фотовиставки «Культурна спадщина вірменів України», що присвячена  багатовіковій історії та культурі вірмен України. Виставка організована Спілкою вірменів  України у Кіровоградській області саме в бібліотеці з нагоди 400-річчя початку вірменського книгодрукування.
Виявляється, далекого 1616 року у Львові Ованес Караматенці надрукував «Псалтир Давида»,  таким чином Львів став четвертим центром книгодрукування після Венеції, Амстердама і Константинополя. Про ці та інші захоплюючі факти кількасотлітньої  історії  розповів  голова Комітету з питань історико-культурної спадщини Спілки вірменів України, історик Давид Давтян, який здійснив пізнавальний та захоплюючий екскурс в історію вірменського народу.
[widgetkit id=1181]
Гості виставки дізналися, що винахідником гасової лампи був вірмен Ігнасій Лукасєвич, про родину відомих Айвазовських – художника Івана та його брата, ректора духовної академії Габрієля. А архітектурне обличчя Львова, міста, якого ми знаємо зараз  кінця ХІХ – початку ХХ століття створив засновник Львівської архітектурної школи вірменин Юліан Захаревич. Вірмени у Кам’янці-Подільському мали власні оборонні споруди, інтегровані у загальну систему оборони міста. А також кілька століть тому в цьому ж місті пробили в скелі колодязь, з якого люди брали воду до початку ХХ ст.
На виставці представлені фотографії ікони Вірменської Богородиці, вірменського Львівського Євангелія ХІІ ст., графіті у Софії Київській та багато інших світлин.
Нагадаємо, що з липня минулого року у відділі абонемента вже працює інформаційний стенд вірменської літератури. За цей час багато представників вірменської діаспори стали добрими друзями бібліотеки. І на презентації виставки завідуюча відділом абонемента Наталія Білаш отримала в подарунок книги, які невдовзі стануть доступні усім користувачам бібліотеки. 
Виставка працює в бібліотеці без перерви і вихідних лише протягом наступного тижня, далі її чекають в Києві. Запрошуємо усіх кіровоградців відвідати цю унікальну виставку. Це варто побачити!
Вхід  – вільний.
Адреса: м. Кіровоград, вул. Велика Перспективна, 24. 
Унікальна фотовиставка «Культурна спадщина вірменів України» лише тиждень в Кіровограді
Оцінити цей запис

Доставка квітів у Кропивницькому

Коментарі

Додати коментар

Ваш e-mail не буде опублікований