Попри те, що 20 червня дев’яте засідання сесії Кіровоградської міської ради таки відбулося, криза в міській раді триває. Консенсус з представниками усього депутатського корпусу А.Райкович знайшов у вирішенні лише частини питань порядку денного.
Розуміючи нагальність і надважливість вирішення питань щодо надання матеріальної допомоги мешканцям обласного центру, внесення змін до міського бюджету на 2017 рік та підписання Меморандуму про співпрацю та партнерство з ДП «СхідГЗК», депутати демократичної коаліції пішли на зустріч міському голові і взяли участь у сесійному засіданні. Проте подальшої конструктивної роботи сесії не відбулося. Причина нерозгляду інших питань порядку денного – відсутність з боку міського очільника діалогу та пошуку ним шляхів виконання вимог містян і депутатів демократичного блоку в напрямку вирішення соціально-важливих проблем жителів Кропивницького.
Нагадаємо, що 29 березня 2017 року депутати демократичної коаліції в КМР (представники ВО "Батьківщина", "Свобода", об’єднання "Самопоміч" та Радикальної партії Олега Ляшка), яких підтримали близько 27 тис. містян, звернулися до міського голови та секретаря міської ради з вимогами, що стосуються вирішення надзвичайно важливих соціальних проблем кропивничан. Вони вимагають від вищих посадових осіб міста фактично повернути вартість проїзду у громадському транспорті з 4,5 до 3,5 грн.; надавати дозволи на встановлення автономного опалення усім мешканцям багатоквартирних будинків міста; зменшити мінімальний поріг тендерних закупівель через антикорупційну загальнодержавну систему «Прозоро» з 1,5 мільйона до 50 тисяч гривень; запровадити фактичне проведення прозорих і відкритих конкурсів на керівні посади в міській раді; забезпечити неухильне дотримання законів та регламенту під час проведення сесійних засідань міської ради; скасувати рішення виконкому щодо підвищення тарифів на послуги ЖЕО; збільшити обсяг фінансування шкіл та ДНЗ до рівня, необхідного для припинення стягнень “благодійних“ внесків з учнів та їх батьків; забезпечити прозорість у розгляді земельних питань .
14 квітня у ході погоджувальної наради з керівниками фракцій у міській раді, що скликається перед проведенням сесії, керівник фракції ВО «Батьківщина» в Кіровоградській міській раді О.Цертій звернувся до міського голови, щоб з’ясувати стан виконання перших 5 із 8 вищевказаних вимог. Зокрема тих, які не потребують сесійного рішення і можуть бути виконані вже зараз – було б лиш бажання міського голови. Це неабияк роздратувало керманича Кропивницького, і у звичній для нього емоційній формі в адресу своїх політичних опонентів А. Райкович заявив, що він непідзвітна депутатові Цертію особа. Та згодом все ж таки дав пояснення по кожному з пунктів. Зі слів міського голови стало очевидним, що жодних, бодай найменших кроків, у цьому напрямку з його боку досі не зроблено, а ці вимоги громадян в переважній більшості необґрунтовані і не є настільки значимими у порівнянні з іншими проблемами.
До слова, секретар міської ради А. Табалов взагалі піддав сумніву достовірність 27 тис. підписів кропивничан, які були зібрані активістами та депутатами демократичної опозиції. Проте під час попереднього сесійного засідання ні секретар міської ради, ні міський голова навіть не оком не глянули на ці підписи. Можливо, вони чекають, що ті 27 тис. підписантів зберуться під стінами міської ради і спробують особисто переконати їх у чесності збору підписів? Можливо, це змусить міського голову прислухатись до проблем кропивничан і піти їм на зустріч?
Та під час погоджувальної наради також з’ясувалося, що вимоги громади і демократичних сил – це не єдине, що ігнорується міськими очільниками. Принципово ігноруються й депутатські звернення тих депутатів, які не входять до складу ситуативної більшості у міській раді. На свої запити щодо інформації, яка стосується проблем мешканців обласного центру та життєдіяльності міста в цілому, вони в переважній більшості отримують лише формальні відписки , а не повноцінну інформацію з копіями відповідних документів. У цих відписках заступники міського голови та керівники профільних управлінь вказають, що депутати вимагають інформацію, яка не входить до їх повноважень.
Така доля спіткала, наприклад, колективне депутатське звернення 10 депутатів щодо надання повної інформації про всі дозволи та відмови на встановлення тимчасових споруд (МАФів) в 2016-2017 роках. Виходить, що така важлива інформація просто приховується керманичами і від громади міста, і від депутатів. І це в той час, коли ледве не кожного тижня в місті з’являється нова «скандальна» споруда у скверах, парках, на пішохідних доріжках, тротуарах і газонах.
Загалом, принциповість – гарна риса міського керманича, проте не в нашому випадку. Адже від принципового небажання виконувати вимоги громадян і злагоджено співпрацювати з усіма депутатами, страждаємо, в першу чергу, ми з вами.
Добре було б якби А.Райкович був би таким же принциповим у вирішенні питань боротьби з корупцією, благоустрою міста чи ремонту доріг…
Ольга Швиденко
Фото – Златопіль