У продовження оцінки з виконання окремих показників місцевих бюджетів 665 ОТГ за І півріччя 2018 року в розріз груп за чисельністю мешканців у громадах, експерти з фінансового моніторингу Центрального офісу реформ при Мінрегіоні (за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та SKL International) представили аналіз відповідних показників 665 ОТГ у розрізі всіх 24 областей, передає прес-служба Кіровоградської облради, інформує Златопіль.
Це дасть можливість органам місцевого самоврядування зробити висновки та спрямувати зусилля на зміцнення фінансової спроможності та нарощування фінансового потенціалу з метою ефективної реалізації своїх функцій та повноважень, надання якісних послуг мешканцям громад.
Оцінка виконання показників місцевих бюджетів 665 ОТГ, які мають прямі міжбюджетні відносини з державних бюджетом, проводилася за чотирма показниками:
власні доходи на одного мешканця (співвідношення обсягу надходжень власних доходів до кількості мешканців відповідної ОТГ);
динаміка надходжень місцевих податків і зборів у 2018 році порівняно з 2017 роком;
рівень дотаційності бюджетів (співвідношення обсягу базової чи реверсної дотації до загальної суми доходів ОТГ без урахування субвенцій з державного бюджету);
питома вага видатків на утримання апарату управління у фінансових ресурсах ОТГ (питома вага видатків на утримання апарату управління органів місцевого самоврядування в сумі власних доходів загального фонду).
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На зарплати крoпивницьким педагoгам цьoгo рoку недoдали дев'ять мільйoнів гривень
За підсумками І-го півріччя 2018 року середній показник надходжень власних доходів на 1-го мешканця по 13-ти ОТГ області збільшився на 899,4 грн (+76,1%) та склав 2080,6 грн (у тому числі: по 5-ти ОТГ, утворених у 2015-2016 роках цей показник зріс на 12,6% та становить 1769,0 грн, а по 8-ми утворених у 2017 році – у 3,6 рази і становить 2472,4 грн).
Щодо динаміки надходжень місцевих податків і зборів за І-ше півріччя 2018 року порівняно з І-м півріччям 2017 року, то найвищий темп зростання цих надходжень спостерігається по бюджету Компаніївської ОТГ (+70,3%), найнижчий рівень – по Великоандрусівській ОТГ, де надходження зменшилися на 4,5%.
Серед ОТГ області 4 громади отримують з державного бюджету базову дотацію, 6 перераховують реверсну дотацію. Рівень дотаційності існуючих громад є невисоким, найвищий показник у Великоандрусівській громаді, у якої обсяг базової дотації у загальній сумі доходів становить 19,8%.
Найбільша питома вага видатків на утримання апарату управління у власних ресурсах ОТГ (без урахування трансфертів) припадає на бюджет Великоандрусівської ОТГ – 43,8%, найменша – на бюджет Помічнянської ОТГ – 10,5%.