Сьогодні у конференц-залі Кіровоградської торгово-промислової палати відбувся черговий, цього разу напівтаємний, круглий стіл щодо перейменування міста, повідомляє кореспондент Златополя.
Участь у круглому столі, головним меседжем якого було, за словами учасників, не «Перейменування міста» а «Повернення місту його історичної назви» взяли бізнесмен, власник і голова правління НВП «Радій» Євген Бахмач, професор, доктор технічних наук та керівник КЛА НАУ Сергій Неділько, головний лікар Кіровоградського обласного онкодиспансеру Володимир Яринич, колишній міський голова Олександр Саінсус, керівник Муніципального камерного оркестру Юрій Любович, настоятель Спасо-Преображенського собору отець Петро Сидора, та інші. Тобто люди, які апріорі підковані в топоніміці і зіштовхуються з ономастикою мало не щодня.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Олег Репан: полонені російські військові стверджували, що йдуть звільняти “русских в Екатеринослав и Елисаветград”
Розпочався круглий стіл гучною заявою Євгена Бахмача, про те, що «псевдовченим приплачують за те, щоб вони дискредитували назву Єлисаветград яка насправді не є колоніальною, а походить від святої Єлисавети, котра була другою святою після Богородиці». Скоріш за все, під "псевдовченими, яким приплачують" Євген Бахмач мав на увазі учасників конференції «Перейменувальні процеси в топоніміці як ціннісний вибір українського суспільства», у якій взяли участь два доктори історичних наук і три кандидати наук.
Про те, хто саме приплачує "псевдонауковцям" і нахіба воно йому потрібно, пан Бахмач не уточнив.
«Наша задача вернуть древнее сакральное имя городу» – наголосив бізнесмен.
Після цього кожен з учасників круглого столу висловив свою думку, щодо того, чому місто треба назвати саме Єлисаветград: деякі навіть пророкували що у міста зміниться карма (!), зменшиться кількість захворювань (!); навіть наводилися наукові висновки, котрі дещо відрізняються від оригінальних.
Також «почесні громадяни міста» написали звернення-висновок до міської ради чомусь від імені «трудових колективів» міста з проханням назвати місто на честь Святої Єлисавети. Адже, на думку присутніх, назву міста повинні обирати саме його жителі.