Вчора у Кіровограді відбулося дві конференції міської організації партії «УКРОП» з висування кандидатів в депутати до місцевих рад. Під час першої конференції списки кандидатів не оприлюднили, після чого на вимогу члена ТВК провели другу конференцію, під час якої вже прозвучали прізвища кандидатів. Про це Златополю повідомили у прес-службі ГМ «Опора».
Конференція міської організації партії «УКРОП» була призначена на 11.00 і закінчилася вже за 5 хвили. Як зазначає журналіст видання «Точка опори», голосування відбувалося за список, який, за словами головуючого, «відомий усім присутнім членам партії». Членів партії в приміщенні було п’ятеро. Саме вони і проголосували за кандидатів до Кіровоградської міської ради, Ленінської та Кіровської районних рад та на міського голову Кіровограда. Присутні почули тільки прізвище останнього – Василя Ращупка.
На прохання журналіста видання «Точка опори» ознайомитися з «відомим» списком, головуючий відповів, що «список недооформлено». Така ж відповідь була і присутньому члену міської виборчої комісії Олександру Завітневичу (політична партія «Зелені»).
Після того, як журналіст видання залишив приміщення, йому зателефонував представник партії та повідомив, що конференція через деякий час була проведена повторно і з оприлюдненням списків кандидатів. Це підтвердив в телефонній розмові і член ТВК Олександр Завітневич.
Нагадаємо, що відповідно до ч. 1 ст. 35 ЗУ «Про місцеві вибори» 21 вересня, за тридцять чотири дні до дня голосування, стартував процес висування кандидатів у депутати, кандидатів на посаду сільського, селищного, міського голови. Згідно з частиною 5 статті 37 ЗУ цього закону, про дату, час і місце проведення зборів (конференції) з метою висування кандидатів місцева організація партії повідомляє ТВК та засоби масової інформації.
Довідково:
Громадянська мережа ОПОРА провадить громадське спостереження за місцевими виборами в Україні, які відбудуться 25 жовтня 2015 року. Громадське спостереження ОПОРИ – це сфера діяльності мережі, спрямована на об’єктивну оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням виборчого законодавства через ефективно організований громадський контроль. Починаючи з 5 вересня, у всіх регіонах України працюють 144 довготермінові спостерігачі, до яких приєднаються понад 3000 короткотермінових спостерігачів у день голосування.