20 липня 2019, субота

Громадськість Кіровограда домовиться з майбутнім мером та депутатами про «прозорість» ради

Після місцевих вибрів нові органи самоврядування будуть ухвалювати свої нові Регламенти та Положення, які регламентуватимуть діяльність рад. Тому важливо проконтролювати, щоб ці нові документи відповідали нормам українського законодавства щодо прозорості та відкритості діяльності.
 
Саме з цією метою Асоціація Політичних Наук звертається до політичних партій та кандидатів на посаду Кіровоградського міського голови розпочати співпрацю ще до свого обрання в органи місцевого самоврядування. Про це Златополю повідомили в прес-службі Асоціації Політичних Наук.
Партійцям буде запропоновано підписати меморандум з представниками коаліції «Прозорі ради», учасником якої є 48 громадських організацій з усієї України, у тому числі і АПН, в якому політичні сили взяли б на себе зобов’язання після проведення місцевих виборів втілити громадські рекомендації щодо підвищення прозорості діяльності Кіровоградської міської ради в життя.
Рекомендації стосуються таких аспектів діяльності міських рад як оприлюднення нормативних документів, порядок звітування чиновників про свою роботу, відображення в документах принципів державних політик, зокрема, гендерної.
 
 
Старт кампанії в Кіровограді прокоментував голова КОО «Асоціація Політичних Наук» Дмитро Сінченко: «Ми сподіваємось, що кіровоградські політики відповідальніше поставляться до виконання своїх обов’язків, і неякісні та неконкретні передвиборчі програми ми спробуємо компенсувати додатковими зобов’язаннями перед виборцями, що містяться у меморандумі. Підписання чи непідписання такого меморандуму – це готовність політичних партій до співпраці з громадськістю. Переконаний, якщо політик серйозно налаштований на перемогу на виборах – йому варто було б підписати запропонований документ!»
 
Довідково: у квітні 2015 року стартував проект «Здійснення адвокасі кампанії з імплементації нового антикорупційного законодавства органами місцевого самоврядування», який охопив Вінницьку, Запорізьку, Одеську, Чернігівську та Івано-Франківську області. У вересні до проекту приєдналась Кіровоградська область.
Мета проекту полягає у підвищенні прозорості та підзвітності органів місцевого самоврядування у 5 регіонах України, що призведе до зменшення корупційних ризиків в їх роботі та забезпечить реалізацію права громадян на контроль влади. Для досягнення мети проекту було створено коаліцію «Прозорі ради», до якої увійшли представники регіональних громадських організацій. Коаліція є відкритою для вступу не лише для громадських активістів, але й усіх зацікавлених сторін.
Дослідження охопило 40 органів місцевої влади, серед яких 8 в Чернігівській області. (Чернігівська обласна рада, Чернігівська міська рада, Ніжинська міська рада, Прилуцька міська рада, Новгород-Сіверська міська рада, Носовська міська рада, Менська міська рада, Городнянська міська рада) . В Чернігівській області представниками коаліції є Сергій Старченко та Павло Пущенко.
Проект «Здійснення адвокасі кампанії з імплементації нового антикорупційного законодавства органами місцевого самоврядування» виконується в рамках проекту "Об’єднуємося заради реформ" (UNITER), що реалізується Pact в Україні за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).
Громадськість Кіровограда домовиться з майбутнім мером та депутатами про «прозорість» ради
Оцінити цей запис

ambit

Коментарі

Додати коментар

Ваш e-mail не буде опублікований