06 липня 2020, понеділок

Польська «Rzeczpospolita» вийшла із розгромною статтею про Порошенка

Найбільше польське видання – газета «Rzeczpospolita» – вийшло з нищівною критикою на адресу Президента України. Журналісти розповіли про корупцію Петра Порошенка на війні та про його намір фальсифікувати вибори, які він вже, очевидно, програє.

Автор статті з промовистою назвою «Президент за 1000 гривень» Руслан Шошин стверджує, що за кілька тижнів до виборів Україна зіткнулася із серйозною політичною кризою, до якої призвели корупційні скандали навколо нинішнього глави держави та звинувачення його у спробах купити голоси виборців.

«Президент Петро Порошенко, як і раніше, повністю контролює спецслужби, але вже не має великого впливу на поліцію. І все це завдяки голові МВС Арсену Авакову, який не вірить у переобрання нинішнього глави держави, який посідає в опитуваннях лише третє місце», – пише Руслан Шошин.

Він нагадує, що саме міністр внутрішніх справ публічно звинуватив чинного президента у масовому підкупі виборців. В ефірі одного з телеканалів Арсен Аваков заявив, що найняті «провладним виборчим штабом» агітатори складають список найбідніших жителів, потім йдуть до них і запитують, чи готові вони підтримати їхнього кандидата. Якщо відповідь позитивна, вони пропонують допомогу в розмірі 1000 гривень. Гроші на масштабний підкуп влада заклала в державну програму підтримки найбідніших. Після отримання грошей такій людині телефонують і нагадують, за кого вона повинна голосувати.

«За словами очільника МВС, зі 100 осіб на таку схему погоджуються близько 30 потенційних виборців. Міністр також повідомив про розпочаті кримінальні справи, у межах однієї з них на допит було викликано вже 2 тис. осіб. Йдеться про членів штабу, агітаторів і виборців, які продають свої голоси», – зазначається у статті.

Позицію глави МВС, за словами журналістів «Rzeczpospolita», зміцнює той факт, що його відомство виявилося єдиним не замішаним в гучному корупційному скандалі навколо армії, який кілька тижнів тому сколихнув всю країну.

Видання нагадує, що журналісти Bihus.info встановили: молоді люди, на чолі з сином одного з найближчих соратників і бізнес-партнерів президента, через підприємства Петра Порошенка заробляли сотні мільйонів доларів на контрабанді з Росії вживаних, часто несправних деталей, на оснащення підприємств українського оборонно-промислового комплексу. Частина грошей йшла на хабарі Генеральній та військовій прокуратурам, СБУ, Державній фіскальній службі. І навіть Національне антикорупційне бюро, яке знали «про нелегальну і дорогу для бюджету держави контрабанду з Росії навіть відкрили провадження проти компаній, які брали участь в цій оборудці, але кожен раз справи закривались і приховувались».

«У середньому, хабар для посадових осіб вищевказаних відомств повинен був становити від 10 до 20 тисяч доларів. Опубліковані Bihus.info розшифровки розмови учасників скандалу показують, що хабарі платились регулярно», – пише «Rzeczpospolita».

Видання підсумовує: Петро Порошенко щодня має дедалі менше шансів на вихід до другого туру виборів. І наводить соціологічне дослідження, відповідно до якого у фіналі перегонів зійдуться відомий автор і комік Володимир Зеленський та лідерка «Батьківщини», колишня прем’єр-міністр Юлія Тимошенко.  

Польська «Rzeczpospolita» вийшла із розгромною статтею про Порошенка
Оцінити цей запис

elflora

Коментарі

Додати коментар

Ваш e-mail не буде опублікований