Єдиний так званий “доказ” у справі лідерки Юлія Тимошенко – аудіозапис розмови із народним депутатом Копитіним – виявився сфальсифікованим та недостовірним.
Такого висновку незалежно один від одного дійшли міжнародні експерти, державні судові експерти та навіть слідчий суддя Вищого антикорупційного суду.
Зокрема, відомий британський експерт із цифрової криміналістики Джозеф Нагді, який понад 20 років співпрацює з правоохоронними органами Великої Британії, після аналізу аудіофайлу НАБУ дійшов однозначного висновку: запис містить сліди монтажу та стороннього втручання.
Аналогічну оцінку надали й експерти Харківського науково-дослідного інституту судових експертиз ім. проф. М.С. Бокаріуса. Державна установа, яка проводила дослідження на замовлення НАБУ, у своєму висновку офіційно вказала, що в аудіофайлі зафіксовано сліди редагування за допомогою програми Adobe Audition, яка використовується для монтажу та обробки голосу.
Більше того, слідчий суддя Вищого антикорупційного суду Олексій Кравчук під час розгляду скарги сторони захисту Юлія Тимошенко відмовився розглядати цей аудіозапис як належний доказ, фактично визнавши його недостовірним. Апеляційна палата ВАКС таку оцінку не спростувала.
Раніше змонтованість запису підтверджували також кілька незалежних іноземних експертиз. Водночас про політичну вмотивованість справи та фальсифікацію доказової бази неодноразово заявляли міжнародні політики та представники європейських інституцій, зокрема Парламентської асамблеї Ради Європи та Європарламенту.
Голова Кіровоградської обласної партійної організації Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина» Олександр Чорноіваненко наголосив, що справа проти Юлії Тимошенко має всі ознаки політичного переслідування.
«Коли єдиний “доказ” у справі виявляється змонтованим та недостовірним, це вже не про правосуддя. Це про політичний тиск та спробу дискредитувати опозиційного лідера. Ми бачимо, що навіть міжнародні експерти та український суд фактично підтвердили фальсифікацію матеріалів. Такі методи неприпустимі у демократичній державі, особливо в час, коли країна потребує єдності та довіри до правоохоронної і судової системи», – зазначив Олександр Чорноіваненко.
