14 травня 2024, вівторок

Кіровоградські баскетболісти стали срібними призерами Чемпіонату України у Вищій лізі

Баскетбольний клуб «Золотой вєк» з Кіровограда став срібним призером Чемпіонату України у Вищій лізі. У фінальному матчі команда Андрія Білозерського учора, 28 квітня, поступилася господарям, харківському «Політехніку» – 67:80, пише Гречка.
Першу чверть команди провели у непоступливій боротьбі, не визначивши сильнішого – 16:16. Другу десятихвилинку «Політехнік», який протягом всього чемпіонату очолював турнірну таблицю та впевнено дістався фіналу, взявся доводити свою заявку на перемогу, і на велику перерву пішов із відчутною перевагою – 38:22. У наших баскетболістів в цей період через спроби скоротити відставання, у діях було багато безладдя та помилок. Ситуацію ускладнив Євген Коровяков, який за перших 15 хвилин гри заробив чотири фоли.
Інтригу у фінальному поєдинку кіровоградці повернули у третій чверті, яку провели просто чудово. Спочатку вони поступалися 20-ма очками, однак надалі заграли безпомилково і наблизилися до суперників на восьми-очкову відстань – 50:58. На старті заключної чверті «Золотой вєк» навіть скоротив відставання до шести пунктів, але декілька поспіль невдалих атак призвели до втрати набутих позицій. Харків’яни збільшили перевагу до комфортних 14-17 очок і утримували її до фінальної сирени.
Головним ковалем перемоги у складі новоспечених чемпіонів став Тимур Арабаджи, який набрав 26 очок, зробив 8 підбирань, а головне був влучним у відповідальні моменти гри. Недарма капітана «Політехніка» по завершенні чемпіонату під час визначення кращих гравців чемпіонату було визнано МVP – найкориснішим гравцем чемпонату.
У складі БК «Золотой вєк» найбільший внесок у гру зробив Андрій Куліш, який оформив дабл-дабл (17 очок, 17 підбирань). В індивідуальній номінації його визнали кращим захисником Чемпіонату України сезону 2015-2016.
«Золотой вєк» (Кіровоград) – «Політехнік» (Харків) – 67:80 (16:16, 6:22, 28:20, 17:22).
Склад БК «Золотой вєк»: Дмитро Баранов (0 очок+2 підбирання), Гліб Бузько (8+9), Микита Мизь (6+4), Богдан Сосой – к/к (13+2), Андрй Куліш (17+17), Костянтин Веліканов (0+0), Олександр Цвєтков (0+0), Євген Коровяков (16+4), Олексій Масальський (7+3), Юрій Крамар (0+0).
У матчі за третє місце «Хімік-2» у драматичному матчі, поступаючись перед четвертою 10-хвилинкою МЛК (46:57), зумів вирвати перемогу та стати срібним призером вищолігового Чемпіонату України.
«Хімік-2» (Южний) – МЛК (Харків) – 78:75 (21:20, 12:21, 13:16, 32:18).