19 серпня рятувальники Кіровоградщини завітали до вихованців дошкільного навчального закладу «Струмочок», що у с. Соколівському Кіровоградського району. Підтвердженням тому, що їх тут очікували з нетерпінням, свідчать захоплені вигуки дітей, які, щойно помітили рятувальний автомобіль, відразу загукали, що до них у садочок приїхала гарна машина. Про це Златополю повідомили у прес-службі УДСНС України у Кіровоградській області.
Разом із рятувальниками та вихователями діти пригадали правила безпеки, повторили номери телефонів екстренних служб та у яких випадках за ними можна телефонувати. Найбільше пожвавлення серед дітлахів викликали конкурси, адже кращі учасники отримували подарунки на згадку про Службу порятунку. Це було додатковим стимулом активної участі у грі.
Особливо сподобалось грати у «Врятуй друга» та конкурс загадок. У грі дітям пропонувалося уявити, що у дитячій кімнаті сталася пожежа і потрібно врятувати свої іграшки. І діти із закритими очима шукали іграшки та виносили їх із «задимленої» кімнати. Чия команда врятувала більшу кількість друзів, та і здобувала перемогу.
Конкурс загадки змусив дітей трохи поміркуати. Бо загадка про дим, що повзе догори без рук і ніг, викликала труднощі і разом з тим спонукала до асоціативного мислення. Малята говорили, що це гусінь або черв’як, навіть припустили, що це може бути літак. Варіантів відповіді було багато та спільними зусиллями все-таки з’ясували, що саме дим без рук, без ніг повзе вгору. Дуже сподобався учасникам і конкурс «Протигаз»: бажаючих його приміряти було безліч – і старші, і наймолодші дошкільнята без вагань одягали його спритно і правильно.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Рятувальники Кіровоградщини відвідали родини переселенців
Під час гри «Чарівна скринька» вихованці розповідали про безпечні та небезпечні речі, що нас оточують, та як уникнути небезпек у повсякденному житті. З непідробною дитячою серйозністю малюки розповіли, чому можуть бути небезпечними покинуті іграшки або інші речі. Слухаючи відповіді дітей, мимоволі задумуєшся над тим, що так воно і є: замаскована вибухівка, теракти, обстріли – реалії сьогодення, і, як не прикро, але про це треба говорити дітям будь-якого віку.
Рятувальники також розповіли і малечі, і вихователям про способи збереження життя у разі виявлення вибухового пристрою, обстрілу, повітряної атаки тощо. По завершенню гри діти із задоволенням оглянули автомобіль першої допомоги, подивились роботу ручного комбінованого ствола та отримали застережні листівки, аби, прийшовши увечері додому, разом з батьками або старшими братиками і сестричками повторити правила поведінки в тій чи іншій надзвичайній ситуації.