Микола Павлюченко, один із десятьох активістів «Майдану», котрі отримали хімічні опіки легенів. Після початку подій на сході, чоловік почав займатись волонтерством, та втративши друга, зрозумів, що і сам має стати до зброї. За час своєї служби в добровольчому батальйоні «Айдар» отримав поранення та контузії. Та попри це й досі не оформив інвалідності і не має статусу учасника бойових дій.
Українські костюми кінця ХІХ – початку ХХ ст.. він знайшов у місті Старобільськ, за 50 кілометрів від лінії вогневого протистояння. Познайомившись із родиною Главадських, він дізнався про унікальні сорочки та спідниці, які родина збирала протягом багатьох поколінь. Після кількаденних переговорів, власниця українських нарядів погодилась продати своє майно – за 7 тисяч гривень.
До Кіровограда чоловік привіз колекцію, щоб люди дослухались до козацького коріння і не перейменовували місто в Єлисавеград. Він вважає, що через війну з Росією, кіровоградці не мають морального права в центрі України робити подарунок у вигляді імперської назви, тим самим створюючи осередок скупчення сепаратистів. Також чоловік говорить, що як зватиметься обласний центр мають вирішувати не лише жителі міста, а й області.
За кілька днів колекція далі вирушить подорожувати Україною. Унікальні наряди побувають в Івано-Франківську, Києві та Дніпропетровську. Де чоловік також хоче привернути увагу містян до перейменування міста на Дніпрі.
{youtube}v=BX124AeAxFE{/youtube}