25 квітня 2024, четвер

Кіровоградщина. Головне за день: “третій Майдан”, Корецький у смітнику та мінус кілька депутатів

Рубрика “Головне за день” цією публікацією прощається з Вами до понеділка. На вихідних Кіровоград святкує свою 260 річницю, якщо хто не знає. Однак, на фоні останніх подій в місті та області меркне ця новина.
Сьогодні в Кіровограді пройшла сесія обласної ради. На її порядку денному розглядали питання внесення змін до бюджету, затвердження комплексної програми допомоги учасникам АТО та інші важливі речі. Однак громадських активістів різних політичних сил (були і “правосєки” і “самооборонці” і “ляшківські радикали” і ще купа-купа різних) цікавило не це. Сьогодні мали представляти нового голову Кіровоградської облдержадміністрації Сергія Кузьменка. Однак Кузьменко не прийшов. Отак. Вчора був. а сьогодні не прийшов. “Вчора людей було поменше”, скажете ви. Ми задумаємося і промовчимо. 
Кузьменко не прийшов, хоча активісти підготувалися заздалегідь – ще о 9-00 увімкнули святкову музику та одягли камуфляж (дехто – навіть балаклави). Потім, коли, не дочекавшись нового губернатора, активісти пішли на засідання облради, під будівлею з’явилися покришки та 2 сміттєвих баки. У один із них, за “допомоги активістів” втрапив Микола Іванович Корецький (депутат обласної ради, колишній член “Партії регіонів”, погугліть, якщо вам цікаво). Особисто автор статті прихильно ставиться до Миколи Івановича – він один з небагатьох депутатів Кіровоградської облради, який осмілився вийти через центральний вхід. Микола Іванович, на нашу думку, в багатьох випадках (як голова комісії облради з питань власності) робив дуже правильні речі. Чому саме він потрапив під “сміттєву люстрацію” – питання, адже “проскочити” повз натовп. який уже твердо вирішив “люструвати” Корецького, вдалося кільком куди більш одіозним кіровоградським регіоналам. Але це вже було після сесії облради, а ми “повернемось до наших баранів”, точніше – до самої сесії обласної ради.
Активісти, що заявивлися на сесії, прийшли з конкретною пропозицією – запропонувати депутатам висловити недовіру новому керівникові обласної державної адміністрації. Це питання було включено до порядку денного під № 4, але проголосували за нього першим (депутати проголосували проголосувати за четверте питання першим). Думаю, не варто говорити, що сесія перетворилася на цирк. Не варто говорити і про те, що склалося враження, що в сесійній залі зійшлися два світи – світ чиновників і світ громадян, багато з яких чистий сесійний зал облради бачили вперше. Не варто говорити, що активісти один поперед одного виступали з трибуни, перебиваючи і повторюючи сказане колегами (це, відверто, почало нагадувати якусь профанацію і передвиборчий піар). Не варто, мабуть, говорити і про те, що один з депутатів вийшов на трибуну і почав читати молитву (!) та говорити, що усіх нас чекає загробне життя. Не варто говорити і про те, що донька загиблого Віктора Чміленка з трибуни закликала депутатів проголосувати за висловлення недовіри Кузьменку, тітушки якого, як вона сказала, розбили голову його батькові і братові. Не варто говорити і про те, що осиротіла дівчина благала депутатів голосувати поіменно. Не варто казати, що у багатьох депутатів виступили сльози на очах від її промови.Варто сказати за те, що голосів за висловлення недовіри не вистачило. Не допомогло. Не допомогли ні сльози ні скандали. Обласна рада відмовилася висловлювати недовіру Кузьменкові.
Зазначимо також, що питання про включення цього питання (вибачте за тавтологію) до порядку денного виносилося на голосування кілька разів. Ще кілька разів голосувалося (“технічні” проблеми та просто депутати чомусь сьогодні “недочували”). Не варто, мабуть, згадувати, що кілька депутатів обласної ради відмовилися працювати “через тиск” – пишуть, що 5 депутатів написали заяви про складання своїх депутатських повноважень чи, принаймні, заявили про це. Не варто говорити і про те, що, принаймні за питання стосовно Кузьменка, депутат обласної ради Павло Штутман голосував (імовірно, з необачності) карткою. яка була неправильно вставлена в систему “Віче”. Не варто говорити, скільки разів активісти сказали, що, через такі дії депутатів, в країні розпочнеться третій Майдан (мовляв, “куля знайде кожного” і пересидіти не вдасться) і скільки разів “незлим, тихим словом” згадали Президента Порошенка і підписаний ним указ про призначення Сергія Анатолійовича на посаду головного в ОДА. Не варто говорити і за те, що один із депутатів облради звинуватив активіста в тому, що той зараз не в АТО. Факт є фактом: попри те, що голова облради Олександр Чорноіваненко включив до порядку денного питання про недовіру Кузьменку (проект вніс Роман Колісніченко), за нього не проголосували. Все. Баста. Крапка. Говорити більше немає про що.

Хоча ні. Є ще що сказати: прес-служба місцевої “Свободи” розіслала ЗМІ прес-реліз, яикй їм скинули з Києва (таваріщі не додумалися навіть заголовок поміняти – так і прийшов з назвою “Розкидайте по обласній розсилці і поставте на свій бланк:Заява прес-служби Кіровоградської обласної організації ВО «Свобода» з приводу останніх подій в області”). У цій заяві “Свободівці” чітко дали зрозуміти, що в призначенні Кузьменка винні ми з вами самі: мовляв, недолюбили ми Олександра Владиславовича Петіка, от тепер і маємо Куьменка. Все чітко і зрозуміло. Питання закрито. Витираємо сльози і йдемо далі.
Учора, до речі, оцінювати інвестиційний потенціал Кіровоградщини збиралися на засіданні Міжнародного трейд-клубу. Але інвестиції – то все “від лукавого”, мабуть. Принаймні, зараз не до них. 
Цікаво, що поруч із площею Героїв Майдану 1 (адреса будівлі облради і облдержадміністрації) на сусідній площі перед міською радою сьогодні проходила ярмарка. У Кіровограді все-таки, День міста. 260 років як-не-як. А ще сьогодні запрацювала “мобільна бібілотека” на Дворцовій. До речі, про бібілотеки – у Вільшанці сьогодні якраз провели бібілотечний майстер-клас. Інколи складається таке враження, що в бібілотеках просто ніколи читати книги – стільки всього гарного і цікавого у них відбувається.
І виставок ціла купа відкрилася. Ще вчора, 18 вересня, відкрилася виставка нашого колеги, фотокора Ігора Демчука, з чим ми його і вітаємо, хоча і з таким шаленим запізненням.
Щодо Дня міста: у нас можете прочитати, що цікавого відбуватиметься найближчим часом і вибрати щось собі до смаку. Ми інформуватимемо Вас про цікаве та актуальне і на вихідних, бо “вихідні для нас – це трудовиє будні”, як писав класик.

До інших тем: будьте обережні – в Кіровограді активізувалися шахраї, які предствляючись начальником податкової (!) вимагають грошей. З іншого боку – хтось же їм платить. Як то кажуть, попит породжує пропозицію, або без лоха… Так що, якщо до вас раптом зателефонує начальник податкової, переконайтеся, що це справді не він, і шліть його подалі. А потім передзвоніть у податкову і поцікавтесь, чи нікого з них щойно не посилали. Перестрахуйтесь, одним словом. 
Як завжди гарно, як стверджують прес-релізи УМВС, працюють наші мілціонери. Дійсно, хороші речі – захищають нас. Непогано працювали і рятувальники
Ми, як і обіцяли, написали детальніше про рішення і надалі проводити панахиди на Театральні площі в обласному центрі. Дасть Бог, і таких панахид буде мало. І ми вітатимемо наших хлопців на площах квітами і дякуватимемо їм. І вони служитимуть нашій Батьківщині. 
Чесно кажучи, святкувати навіть круглу дату в житті міста якось не дуже хочеться. Ситуація “нє располагаєт”, як то кажуть.

Але все-таки, в усьому треба шукати позитив. Шукайте його в собі. Ви хороші. Ми теж. Інколи. Будьте Героями. Тримаймося.  

Єгор Чудов, “Златопіль”

Кіровоградщина. Головне за день: “третій Майдан”, Корецький у смітнику та мінус кілька депутатів
Оцінити цей запис

Доставка квітів у Кропивницькому

Коментарі

Додати коментар

Ваш e-mail не буде опублікований