18 лютого 2020, вівторок

Аграріям Кіровоградщини збільшили субсидію та дотації

Уряд України збiльшив максимальну субсидiю фермерським господарствам до 41 700 грн. Максимальний розмiр субсидiї в 2018-му становив 30 тис. гривень, але в поточному роцi аграрiї отримають 12 500 грн (+2300 грн в порiвняннi з показником минулого року).

Про це повiдомляє Аgronews, iнформує Златопiль.

Також пiдвищено дотацiї фермерським господарствам на 1 гектар землi. До перелiку одержувачiв пiдтримки включенi бджолярi. У разi якщо вiк глави фермерського господарства до 35 рокiв, у компанiї з’являється можливiсть отримувати максимальну субсидiю.

До того ж, Кабiнет мiнiстрiв України збiльшив максимальну суму компенсацiї насiння до 80 000 грн без урахування ПДВ (+20 000 грн в порiвняннi з 2018 роком). Витрати на “зелений” туризм також планують вiдшкодовувати: на одне господарство до 10 000 грн.

Всього в бюджетi на 2019 рiк на дотацiї аграрним виробникам передбачено 7 млрд грн.

Уряд також змiнив умови компенсацiї за придбання сiльськогосподарської технiки або обладнання за програмою пiдтримки аграрiїв в поточному роцi: господарство буде зобов’язане сплатити постачальнику 100% вартостi технiки/обладнання.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Кропивницькому вiдкрився найбiльший в Європi агротехнiчний учбовий центр (ФОТО)

Для порiвняння в 2018-м господарство повинно було сплатити 30% вартостi технiки або обладнання з ПДВ, iншi 70% оплачувало Мiнiстерство аграрної полiтики i продовольства України.

Введено обмеження на кiлькiсть кредитiв, за якими аграрiї можуть отримувати компенсацiю. У 2019 м фермерам будуть вiдшкодовувати вiдсотки тiльки по одному короткострокового i/або одному середньострокового кредиту.

Аграріям Кіровоградщини збільшили субсидію та дотації
Оцінити цей запис

elflora

Коментарі

Додати коментар

Ваш e-mail не буде опублікований