02 травня 2024, четвер

Через хворобу жителя Кропивницького звiльнили з роботи

Коли людина дiзнається про важку хворобу, логiчно її пiдтримати. Втiм, наше суспiльство не настiльки толерантне, як ми цього прагнемо.

Вiталiй працював водiєм на одному з великих пiдприємств у мiстi Кропивницький. Та коли на роботi дiзналися, що в чоловiка виявили туберкульоз, йому поставили умову.

– Пiд час огляду я дiзнався, що в мене туберкульоз. Я ще сам не мiг це усвiдомити, як iнформацiя вже долетiла до керiвництва. Мене викликали в кабiнет i сказали писати заяву «за власним бажанням». Я так i зробив. Тому що не готовий був суперечити, не готовий був, щоб про мою хворобу шепталися за спиною. Розумiю, що порушили мої права, але…, – розповiдає свою iсторiю Вiталiй.

Чоловiк розпочав складний шлях лiкування туберкульозу. Звернувся за соцiальним супроводом до благодiйної органiзацiї «100 вiдсоткiв життя. Кропивницький», де його пiдтримали i надали допомогу.

– Люди бояться вiдстоювати свої права, адже вони отримують нерозумiння, осуд… Ми пiдтримали Вiталiя, допомогли повiрити у те, що вiн зможе пройти лiкування, що туберкульоз вилiковний. Вiталiй став вчасно в центр зайнятостi. Зараз завершує оформлення пенсiї. Пiд час лiкування у клiєнта була дуже сильна побiчна реакцiя – ноги болiли, нiмiли. Через це вiн був змушений перервати лiкування на мiсяць. У цей час у Нацiональному iнститутi фтизiатрiї i пульмонологiї iм. Ф.Г. Яновського НАМН України йому знiмали побiчну реакцiю. Потiм вiн продовжив лiкування, – розповiдає Анна Шевченко – соцiальна працiвниця проєкту «Пiдтримка зусиль у протидiї туберкульозу в Українi», який фiнансується USAID, впроваджується РАТН.

Подiбнi випадки щодо звiльнення через хворобу не поодинокi. Законодавство, звiсно, на боцi хворих. Про це повинен пам’ятати роботодавець.

– Часто роботодавцi звiльняють працiвникiв з рiзних так би мовити «законних» пiдстав. Зокрема, вимагають написати заяву про звiльнення за власним бажанням. I якщо заява про звiльнення за власним бажанням вже подана, то оскаржити таке порушення з боку роботодавця буде вкрай складно. Як правильно вчинити, коли працедавець просить написати таку заяву? Вiдповiдно до чинного законодавства України за працiвником, який хворий на туберкульоз, мiсце роботи зберiгають на увесь перiод лiкування, який може тривати до 10 мiсяцiв з дня початку основного курсу лiкування. Якщо протягом цих 10 мiсяцiв працiвник був на роботi хоча б один день або взяв вiдпустку, то цей строк переривається i має бути вiдлiкованим спочатку. Отже, не рекомендую писати заяву «за власним бажанням». Тим паче на час вiдкриття лiкарняного листка непрацездатностi у пацiєнта є можливiсть отримувати допомогу по тимчасовiй непрацездатностi вiд Фонду соцiального страхування України, – коментує юрист БО «100 вiдсоткiв життя. Кропивницький» Арсен Арутюнян.

Наразi Вiталiй завершує лiкування, та будує плани на майбутнє.

Вiкторiя Семененко

 

Через хворобу жителя Кропивницького звiльнили з роботи
Оцінити цей запис

Доставка квітів у Кропивницькому

Коментарі

Додати коментар

Ваш e-mail не буде опублікований