17 травня 2024, п’ятниця

Домашню тушонку пiдозрюють в причинi ботулiзму на Кiровоградщинi

Останнiй випадок пiдозри захворювання на ботулiзм, пов’язувався з вживанням курячої тушонки домашнього виготовлення з бомбажної банки.

Про це повiдомляє Держпродспоживслужба областi, iнформує Златопiль.

Сталося це в Петрiвськiй територiальнiй громадi Олександрiйського району,

Це не одиночний випадок, коли постраждалi на ботулiзм вживали консервованi продукти з банок iз вiзуальним здуттям кришки. При цьому, бомбаж банки не гарантує обов’язкової наявностi збудника ботулiзму в консервованому продуктi, а свiдчить про його бактерiальне забруднення, яке може стати причиною харчового отруєння.

Тому, консерви в бомбажних банках дуже небезпечнi для здоров’я. I це стосується як домашнього, так i промислового виробництва.

До бомбажних консервiв вiдносяться постiйно роздутi банки, що не змiнюють свого положення при натиску на неї пальцями руки. Вирiзняють мiкробiологiчний, хiмiчний та фiзичний бомбаж.

Мiкробiологiчний – обумовлюється наявнiстю в консервах газоподiбних речовин (сiрководень, амiак, вуглекислий газ та iншi), якi утворюються в результатi життєдiяльностi мiкроорганiзмiв. Газоподiбнi речовини викликають здуття банки, порушення її герметичностi й токсини, небезпечнi для здоров’я споживача. Наслiдком виникнення такого рiзновиду бомбажа є порушення режиму стерилiзацiї, використання сировини з великою кiлькiстю мiкроорганiзмiв, порушення герметичностi банок або ж розвиток збереженої мiкрофлори.

Потрапляючи в органiзм людини з їжею, патогеннi мiкроорганiзми активно розмножуються та видiляють токсини. Через оболонки органiв шлунково-кишкового тракту токсини потрапляють у системний кровотiк та викликають симптоми iнтоксикацiї.

Першi симптоми погiршення самопочуття можуть виникнути вже через двi години пiсля вживання зараженої їжi з бомбажної банки. Але частiше вони з’являються через 12-24 години. Бувають випадки, коли симптоми отруєння виникають i значно пiзнiше, наприклад на четверту добу.

Харчове отруєння проявляється по-рiзному: це залежить вiд його причини, вiку пацiєнта та дози токсину, що перебуває в органiзмi. Збудникiв кишкових iнфекцiй досить багато, але клiнiчно вони проявляють себе досить типово. Захворювання зазвичай починається з пiдвищення температури тiла, ознобу, з’являється нудота, дiарея, болi в животi, здуття, блiдiсть шкiрних покривiв.

У випадку виявлення перших ознак харчового отруєння не займайтесь самолiкуванням, а термiново звернiться до найближчої лiкувальної установи за допомогою медпрацiвникiв!

Пам’ятайте, що перш нiж вживати в їжу консерви, необхiдно переконатися в їх доброякiсностi. Спочатку рекомендується оглянути банку – iнодi на нiй можна виявити iржу, вдавлення, слiд вiд витiкання рiдини, що може бути ознакою порушення герметичностi. Для перевiрки герметичностi банку на 5-7 хв занурюють у воду, нагрiту до 70-80°С, при цьому з пiд кришки почнуть пiдiйматись бульбашки повiтря.

Категорично не можна:

Вживати продукти з роздутих банок, з банок з роздутими кришками.

Якщо з банки витiкає рiдина.

Консерви, якi були нещiльно закритi.

Продукти з незвичайним або неприємним запахом, змiненим кольором.

Домашню тушонку пiдозрюють в причинi ботулiзму на Кiровоградщинi
Оцінити цей запис

Доставка квітів у Кропивницькому

Коментарі

Додати коментар

Ваш e-mail не буде опублікований