20 вересня 2024, п’ятниця

Ефективний підхід для подолання соціальної біди. Про модульні будинки для переселенців на Кіровоградщині (ФОТО)

Житло для переселенців будують благодійники у співпраці з релігійною громадою на Кіровоградщині. Про перший модульний будинок, зведений в рамках цього проєкту, на яких умовах і як довго мешкатимуть в цих квартирах люди, читайте у матеріалі сайту Златопіль.

Перший модульний будинок на чотири квартири спорудили в селище Нове. Ділянка, на якій він розташований, належить релігійній громаді.

Модульні багатоквартирні будинки призначені для людей, які втратили своє житло внаслідок війни. Йдеться, насамперед, про вразливі категорії населення. При цьому будуть враховувати рекомендації Кабміну, місцевого самоврядування, потреби вимушено переміщених людей.

«Ми вважаємо, що модульне будівництво, — найкращий варіант розв’язання потреб переселенців, кризи, що склалася в Україні внаслідок війни. Бо бачимо, що чимало людей лишилися без житла і, переїхавши в інші регіони, потребують даху над головою. «Українська освітня платформа» у співпраці з нашою парафією Різдва Святого Івана Хрестителя УГКЦ міста Кропивницький прийшла до думки, що було би добре, щоби ми могли реалізувати такі проєкти в регіоні», — розповів парох парафії, отець Іван Третяк.

Надалі у будиночку планують провести благоустрій.

«Сподіваємося, одна квартира буде така, щоби робити зустрічі з ними, щоби психолог міг працювати, щоб адміністратор був цього будинку, щоб віддана була для соціальних потреб не тільки для однієї сім’ї, а також для багатьох інших, які навіть проживають у селищі Нове у гуртожитку, наприклад, чи по квартирах, які могли б приходити і це був свого роду кризовий центр».

Згідно з умовами проєкту, після року проживання буде відбуватися ротація мешканців. Це пов’язано з самим характером проживання — планується всебічна соціальна підтримка, допомога в адаптації та соціалізації у новій громаді.

Невдовзі в рамках проєкту планують встановити модульне житло у Суботцівській сільській громаді. Це буде будинок на вісім помешкань. Йдеться про село Володимирівку, де церква має свою земельну ділянку неподалік парку.  

Іван Третяк зазначив, що подібні помешкання вже не раз ставали у пригоді для швидкого розв’язання потреб людей, які лишилися без даху над головою. Технологія модульного будівництва налічує понад дві тисячі років. За останнє століття масштаб застосування цієї технології лише зростає. Приміром, будиночок, що встановили на Кіровоградщині, виготовили в Молдові. Тут на готовий фундамент їх встановили за три дні. Потім місцеві будівельники завершили всі роботи, зробили сходи. Це тривало ще близько місяця. А загалом реалізація проєкту з оформленням необхідної документації затягнулася майже на рік.

«Модульні будинки – це не нове. Будувалися вони ще за часів Римської імперії, також в 20-му столітті модульні будинки були. Сотні тисяч їх збудували в Америці. Друга світова війна також принесла значні руйнування і така потреба була. Наприклад, у Великій Британії було кілька сотень тисяч таких будинків, в Лондоні, інших місцях. Кажуть, що чимало тих будинків є і досі».

Реалізація цього проєкту стала можливою завдяки фінансуванню одної з найстаріших системних гуманітарних організацій Нідерландів, Kerk in Actie, та підтримці Stichting World Partners.

«Ми вдячні, що «Українська освітня платформа» працює для добра нашого народу, радіємо, що вони співпрацюють з нами, що ми маємо Опорний центр цієї благодійної організації при нашій парафії. Також радіємо, що донори відкриті до України та готові допомагати нашим землякам», — додав Іван Третяк.

Іван Третяк додав, що будинок вийшов дуже якісний, деякі переселенці, які осіли в громаді, їздили дивитися на житло і вже виявили бажання там жити.

Лілія Кочерга

 

Ефективний підхід для подолання соціальної біди. Про модульні будинки для переселенців на Кіровоградщині (ФОТО)
4 голос[ів]

Магазин товарів для активного відпочинку ProTrack

Коментарі

Додати коментар

Ваш e-mail не буде опублікований