18 квітня 2024, четвер

Електронна демократія Кропивницького: Коротко про петиції

Діджиталізація у світі, та як наслідок впровадження нових інструментів управління призводять до того, що кожен громадянин має змогу долучитися до політичного і громадського життя свого міста та держави.

Чимало кропивничан давно знають про існування порталу Єдиної системи місцевих петицій, а деякі навіть користуються цим інструментом регулярно  та пропонують на розгляд містян свої ініціативи. Лише з початку цього року на порталі з’явилося близько 20 петицій, які тим чи іншим чином стосуються життя Кропивницького.

Серед усього числа пропозицій, які були подані з початку 2021 року, п’ять з них зібрали достатню кількість голосів та отримали відповідь від міськради.

Проте виникає закономірне питання, чи насправді петиції є такими дієвими і чи варто збирати на них підписи однодумців.

Не все так однозначно.

Починаючи, з 1 лютого, містяни віддавали свої підписи проти підвищення цін на проїзд та комунальні послуги в Кропивницькому. Тоді ця петиція зібрала загалом 452 підписи. Що і стало причиною для її розгляду у міськраді.

Вже на кінець березня, міські чиновники та депутати зазначили, що петиція була заслухана на засіданні постійної комісії  з питань житлово-комунального господарства та транспорту. Де одразу ж посилаючись на Рішення Виконкому, зазначили, рішення про вартість разового проїзду одного пасажира міським автомобільним та електричним транспортом було забезпечено з дотриманням усіх необхідних процедур.

Що ж до комунальних послуг, про розмір тарифів та їх обґрунтованість міська рада розписала все докладно, опираючись на те, що на сьогодні повноваження щодо встановлення тарифів на комунальні послуги розподілено між Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг та органами місцевого самоврядування. Проте через велику кількість тексту, навряд чи хтось у цьому буде розбиратися.

Як наслідок, розглянувши петицію члени комісії не підтримали її, як таку, що не може бути реалізована.

Іншим прикладом є звернення з проханням встановити цілодобову охорону біля усіх недобудов міста. Петиція з’явилася після того, як 14-рiчна дiвчина впала з 7-го поверху недобудови на вулицi Генерала Жадова та вiд отриманих травм померла на мiсцi.

Тоді за цю петицію віддали свої голоси 456 людей.

Вже 9 квітня, від міської ради надійшла відповідь, що у результаті розгляду петицію підтримали як таку, що порушує суспільно значущі питання, спрямрвані на усунення загроз для життя та здоров’я мешканців міста Кропивницького.

Розпорядженням міського голови створили робочу групу з вивчення питання щодо виявлення неогороджених недобудов, до яких є вільний доступ, та встановлення їх власників. Слід зазначити, що в переліку виявлених недобудов, жодна не належить до об’єктів комунальної власності.
Тож під час засідання робочої групи було запропоновано розглянути можливість передачі недобудов у комунальну власність міста.

Через те що більшість недобудов все таки перебувають у приватній власності, питання вільного доступу до них так і залишається невирішеним, адже і досі у соціальних мережах можна частенько побачити світлини, на яких діти гуляють по цим будівлям.

Нещодавно, через резонансну тему про будівництво МакДональдсу, кропивничани поділилися на два табори: тих хто підтримує будівництво закладу у Центральному Сквері та тих хто виступає проти будівництва на цьому місці.

Відповідно до цього і в Єдиній системі місцевих петицій з’явилося одразу два звернення, про «за» та «проти».

Як наслідок, допустити будівництво МакДональдсу у Центральному сквері Кропивницького просили 850 підписантів.

Проти виступили 490 містян.

Обидві петиції направили на розгляд  постійної комісії Кропивницької міської ради з питань архітектурної діяльності, містобудування та капітального будівництва.

У результаті розгляду електронної петиції  проти будівництва МакДональдсу у Центральному сквері, її не підтримали як таку, що не набрала необхідної кількості голосів членів комісії на її підтримку.

Інша ситуація склалася, з петицією про допушення  будівництва МакДональдсу у Центральному сквері. ЇЇ члени комісії підтримали як таку, що порушує суспільно значущі питання, направлені на розвиток міста Кропивницького.

Дивно тут те, що не дивлячись на чималу кількість містян які були “проти” забудови Центрального Скверу, саме ініціатива “підтримати” комісією визнана такою,  що порушує суспільно значущі питання.

Загалом, питання електронних петицій є дуже неоднозначним, адже як бачимо з цьогорічних прикладів, здебільшого такі звернення мають опосередкований вплив на рішення влади.

З іншої сторони, громадяни гуртуються навколо значущих питань та доносять до влади те, про що говорить більшість містян.

Тож як наслідок можемо зазначити, що користування таким інструментарієм не є зайвим, а якщо громадяни почнуть діяти активніше, то і результативність петицій буде на вищому рівні.

Електронна демократія Кропивницького: Коротко про петиції
Оцінити цей запис

Доставка квітів у Кропивницькому

Коментарі

Додати коментар

Ваш e-mail не буде опублікований