28 березня 2024, четвер

Кропивницький лікар розповів як виживати при +32

Котрий тиждень кропивничани і жителі області потерпають від нестерпної спеки, заховатися від якої можна лише у річці чи під кондиціонером.

Така висока температура повітря навіть вночі, не дає можливості організму перепочити та набратися сил. Він вимушений працювати в режимі турбо терморегуляції.

Звісно аби була така можливість, то люди б постійно відвідували прохолодний душ, але на роботах такого задоволення немає, плюс ще й фонтани у місті не працюють. І це найсумніше, адже у таку спеку раніше і дітлахи і дорослі відчайдухи мали змогу хоч трішки охолодитися…

Синоптики пронозують скоро дощі та грози, але до кінця літа спека повернеться не раз.

Тому кожен рятується як може, але є основні правила, дотримання яких убереже від теплового удару, а подекуди й набагато небезпечніших симптомів.

Кореспондент сайту Златопіль звернувся за коментарем до завідуючого амбулаторією КП Центр первинної медико-санітарної допомоги №, сімейного лікаря Миколи Гамальчука.

“Всі поради досить прості і зрозумілі, але їх необхідно дотримуватися, щоб не отримати проблем зі здоров’ям. У таку спеку обов’язковим має бути питний режим до 2 і більше літрів у день і з собою завжди має бути пляшечка з водою. Намагайтеся без зайвої потреби не виходити на сонце, обов’язково носити головні убори. Якщо відчуваєте недомагання, головний біль, температуру чи інші ознаки теплового удару – обов’язково звертатися до лікаря. Також слід контролювати свій маршрут, щоб пересуватися в затінках. Зазначу, що небезпечні для здоров’я також різкі перепади температури, коли зі спеки потрапляєш у приміщення з кондиціонером. Різниця температур між приміщенням і вулицею не повинна перевищувати 10 градусів”, розповів лікар.

За словами Миколи Павловича, через спеку стало набагато більше звернень кропивничан з головними болями та іншими симптомами, викликаними перегріванням.

Також не слід забувати про режим харчування: вживати менше висококалорійної їжі, виключити алкоголь. Необхідно відмовитися від звички готувати їжу про запас.

Ще кілька порад, які стануть в нагоді у боротьбі за здорове самопочуття:

– Зараз слід відмовитися від занять спортом, особливо на свіжому повітрі, окрім відвідування басейнів.

– Якщо у вашому офісі або квартирі немає кондиціонера, краще поставити на стіл акваріуми, можна навіть без рибок, тому що головне в таку спеку – постійні випари в непровітрюваному приміщенні.

– Постарайтеся під час спеки при нагоді роззуватися і ходити босоніж по траві. Це поліпшує циркуляцію крові, підвищує загальний тонус організму й активізує біоактивні точки. Як наслідок – хороше самопочуття і справжній літній настрій!

Що робити, якщо ви перегрілися?

Якщо після тривалого перебування на сонці ви відчуваєте симптоми гіпертермії – нудоту, запаморочення, обличчя набуло червоного або блідого відтінку, а перед очима “літають мушки” – негайно викликайте лікаря і до його приїзду дотримуйтесь наступних правил:

покиньте зону перегрівання (самі чи з допомогою оточуючих);

знайдіть місце на відкритому майданчику в тіні;

звільніться від верхнього одягу;

змочіть обличчя прохолодною водою або обгорніть прохолодним мокрим рушником;

покладіть на голову грілку з льодом;

забезпечте часте обмахування або обдування вентилятором;

випийте прохолодний напій або розчин регідрону (нормогідрону).

Додамо, що часто люди самі винні у перегріваннях. Адже хіба ви не спостергали картину, коли в таку спеку кропивничани годинами ходять по базарам без головного убору, а потім їм стає зле? Тож намагайтеся в першу чергу думати, що кожен сам має турбуватися про своє здоров`я. Бережіть себе!

Кропивницький лікар розповів як виживати при +32
Оцінити цей запис

Доставка квітів у Кропивницькому

Коментарі

Додати коментар

Ваш e-mail не буде опублікований