12 травня 2024, неділя

Кропивничани попрощалися iз загиблими земляками

Сьогоднi, 29 лютого, кропивничани провели в останню путь тих, хто став до лав небесного Воїнства: сержанта Олександра Добровольського та солдата Сергiя Шамрая.

Про це повiдомляє мiська рада, iнформує Златопiль.

Олександр Добровольський народився 4 квiтня 1979 року в селi Володимирiвка Кiровоградської областi. Навчався у мiсцевiй загальноосвiтнiй школi. Пройшов вiйськову строкову службу в Одесi. Пiсля служби одружився та разом з родиною переїхав до  Кропивницького.

Впродовж 15 рокiв працював на виробництвi металопластикових конструкцiй на посадi начальника виробництва. Був фахiвцем своєї справи.

У лютому 2022 року, вiд  перших днiв повномасштабного вторгнення росiйських агресорiв на територiю України не мiг залишатися осторонь i став на захист батькiвщини.

Обiймав посаду головного сержанта – командира вiддiлення зенiтно-ракетного взводу.

Сержант Олександр Добровольський загинув  17 лютого 2024 року в районi населеного пункту Колодязi Краматорського району Донецької областi пiд час виконання бойових завдань зi стримання окупантiв.

Вiн назавжди залишиться у пам’ятi своїх рiдних, землякiв, друзiв вiдкритою, вiдповiдальною, цiлеспрямованою i щирою людиною, справжнiм патрiотом, надiйним другом та побратимом,  завжди готовим прийти на допомогу.

Без люблячого чоловiка та батька, турботливого сина залишилась дружина, син, донька та мама захисника.

Сергiй Шамрай народився 20 сiчня 1967 року у Кропивницькому. Навчався в загальноосвiтнiй школi № 1. Закiнчив Дмитрiвське професiйно-технiчне училище № 39 (нинi – Знам’янський професiйний лiцей) та отримав спецiальнiсть «тракторист-машинiст». Пройшов вiйськову строкову службу. Працював водiєм-вантажником на Центральному ринку мiста, потiм – довгий час був охоронцем на фiрмi. Сергiй Шамрай мав «золотi руки», любив технiку, був завзятим рибалкою.

У жовтнi 2023 року приєднався до лав Збройних Сил України та став на захист рiдної землi. Служив на посадi стрiльця пiхотного вiддiлення.  Мав позивний «Дiд».

Солдат Сергiй Шамрай  загинув 23 лютого 2024 року поблизу населеного пункту Мар’їнка Донецької областi пiд час виконання бойових завдань iз забезпечення заходiв нацiональної безпеки i оборони України, вiдсiчi i стримуваннi збройної агресiї росiйської федерацiї.

Всi знали Сергiя Шамрая як доброзичливу, вiдкриту, щиру i небайдужу людину. Вiн був пiдтримкою та опорою для рiдних, найкращим товаришем, який завжди допоможе та пiдставить своє плече.

Без люблячого сина, батька та брата залишилися найрiднiшi –  мама, син, донька та брати.

Молебен за загиблими Героями вiдслужив архiєпископ Кропивницький i Голованiвський  Православної церкви України Марк.

– На жаль вiйна продовжує забирати свiй кривавий ужинок – забирає життя кращих з нас, хто став до оборони рiдної землi. Тому так важливо сьогоднi цiнувати солдата, бо саме вiн, звичайний солдат, там на передовiй стримує оцю орду божевiльних, котрi несуть руйнування, калiцтво i смертi, котрi чинять страшну наругу над нашим народом. Саме цей простий солдат своїм тiлом, як муром, став на захист українцiв. Вiн там, на фронтi, бо вiн любить i цiнує життя, бо знає яка загроза стоїть перед українським народом. А поруч з тим солдатом стоять його матерi, батьки, дружини, дiти, брати i сестри. Стоять тi, хто спiльно з ним несуть цей тяжкий хрест. Хочемо щоби всi українцi долучилися до них, хто стоїть поруч iз солдатом, хто молиться за нього, хто йому дякує i допомагає. I не важливо, чи цей солдат на передовiй, чи у шпиталi, чи вже у засвiтах. Ось ця любов до захисника своєї країни i свого народу має бути рушiйною силою, яка спонукає нас до змiни нашого життя, до переоцiнки цiнностей, до вiдповiдальностi, до розумiння того, як тепер жити, щоб навiки закарбувати цей величний подвиг  наших братiв i сестер i побудувати таку країну, за яку буде не соромно насамперед перед ними. – наголосив у своєму словi владика Марк.

Вiчна i свiтла пам’ять Героям – захисникам!

Кропивничани попрощалися iз загиблими земляками
Оцінити цей запис

Доставка квітів у Кропивницькому

Коментарі

Додати коментар

Ваш e-mail не буде опублікований