20 вересня 2024, п’ятниця

Кропивницькі виставки надихають майстрів інших областей продовжувати свою справу

Натхненна ремеслом французького ювеліра Рене Лаліка та його правилом трьох «F» – «flora, fauna, femina», мисткиня з м. Миколаїв продовжує створювати свої вироби для жителів України та закордону.

За натхнення та підтримку дякує кропивничанам, а саме представникам «KROPKRAFT», інформує Златопіль.

«Після початку повномасштабної війни я покинула свою справу. Здавалося, було не на часі, та й бажання щось робити зникло, адже у місті донині тривають обстріли. Але після переїзду в Кропивницький усе відновилося. Учасники виставки підтримали й надихнули на відновлення улюбленої справи…»  – ділиться Людмила Яківна, майстриня, що вже понад 10 років створює прикраси ручної роботи.

Рятуючись від війни, пані Людмила переїхала до Кіровоградщини у квітні 2022 року. Особливо дякує за теплу гостинність учасникам виставки «KROPKRAFT», що переконали її не зупинятись працювати над створенням прикрас.

Серед асортименту виробів у майстрині можна спостерігати кулони, брошки, брелоки, кільця, сережки, браслети, кольє та навіть повноцінні комплекти. Атрибути у її руках – посріблена проволока, камені, мушлі, намистини та навіть персикові кісточки, знайдені на березі Чорного моря.

«Оздобленням послуговуються не тільки коштовні камені. Іноді справжньою знахідкою може бути те, на що б звичайна людина не звернула уваги. До прикладу, знайдена мною персикова кісточка, відшліфована морем та згодом покрита мною лаком, стала улюбленою прикрасою для молодої дівчини»

Працюючи у відділі геології одного з Науково-дослідних інститутів Харкова, пані Людмила особливо зацікавилася гемологією – наукою про камені, їх цінність та походження. Звідти взяла знання про їх значення та цінні властивості.

Так серед асортименту виробів можна побачити прикраси, оздоблені лазуритом, турмаліном, перламутром, авантюрином, аметистом, кіанітом та багатьма іншими видами каменів.

Відбираючи різноманітні матеріали, жителька Миколаєва звертає особливу увагу на характер та зовнішність людини, для якої виготовляється прикраса:

«Для кожної людини створюється щось унікальне. Буває, що просять зробити точно таку ж брошку чи сережки, як на фото, але матеріали, з якими я працюю – різні й неповторні: кожний камінь чи кожна мушля має свій колір, а інші допоміжна фурнітура закуповується у різних інтернет-магазинах України та інших країн», – ділиться майстриня, та наголошує, що за її досвідом людям личать прикраси з різних матеріалів.

Крім власного дизайну пані Людмила бере вироби на замовлення, а також переробляє старі намиста чи то будь-яку іншу важливу для свого замовника деталь.

Наразі жителька Миколаєва повернулася до рідного міста, але планує приїхати до Кропивницького згодом та відвідати ще не одну місцеву виставку.

Аліна Сергійчук

Кропивницькі виставки надихають майстрів інших областей продовжувати свою справу
1 голос[ів]

Магазин товарів для активного відпочинку ProTrack

Коментарі

Додати коментар

Ваш e-mail не буде опублікований