28 квітня 2024, неділя

Кропивницький психолог розповів, як впливає крик педагога на школярів

Кризовий психолог Андрій Фоменко розповів, як впливає крик педагога на дитину. За його словами, така “педагогіка” може мати неприємні наслідки для школяра надалі, перш за все – це занижена самооцінка, передає кореспондент сайту Златопіль.

“Прикрикуючи, ми можемо домогтися активізації уваги дитини, але з іншого боку, ми навряд чи достукаємося до якихось конструктивних моментів. Тому в будь-якому випадку, крики, навіть, якщо вони не мають затяжних афективних реакцій і не викликають глибокий стрес у дитини, вони все одно будуть шкідливими. Крики не викличуть у дитини конструктивного ставлення до зауважень і вимог викладача”, – говорить психолог.

Крім того, таке ставлення педагога до дитини знижує її самооцінку:

“Знижуємо самооцінку дитини, вказуємо на її недоліки. Відповідно, будемо у неї формувати відчуття того, що вона не справляється. Чим частіше це буде ініційовано педагогом, тим гірші будуть наслідки. Тому, в будь-якому випадку ми кажемо, що це не є педагогічним ключем”. 

До дитини треба “достукатися” через її логічну й послідовну оцінку ситуації.

“Для того, щоб викликати у дитини бажану реакцію, треба звернутися до її інтелектуальних можливостей –  поставити перед нею питання. Запитати, а як би вона хотіла зробити це завдання інакшим чином, а чому вона не хоче, приміром, цього робити. Тобто маємо викликати у дитини послідовну інтелектуальну реакцію на наш запит. Або запитати, що вона робить зараз, яким чином вона намагається вирішити ситуацію, а як це можна зробити ще. Чим більше ми ставимо запитань дитині, чим більше залучаємо її до вирішення життєвих питань, тим краще вона потім справляється з виконанням будь-яких завдань”, – зазначив Андрій Фоменко.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У кропивницькому вишi художниця створила мурал

Кропивницький психолог розповів, як впливає крик педагога на школярів
4 голос[ів]

Доставка квітів у Кропивницькому

Коментарі

Додати коментар

Ваш e-mail не буде опублікований