15 травня 2024, середа

Кропивницький письменник розповiв про три свої книги (ФОТО)

Кропивницький письменник Олег Бондар аромат цитрусових”, “Вiдiрваний аркуш” та “Вража ущелина”. Презентацiя книг вiдбулася у вiддiлi краєзнавства бiблiотеки iменi Дмитра Чижевського.

Про це пише Суспiльне, iнформує Златопiль.

Олег Бондар розповiв, що всi три книги – є результатом роботи попереднiх рокiв.

Бiльше при книжковi новинки

“Книга “Убивчий аромат цитрусових” написана у 2015-2016 роках. Я її довго не мiг опублiкувати. Коли я надсилав книгу у видавництва, її схвалювали, але чомусь вона не пiдходила. Потiм я її вiдправив на “Коронацiю слова”, рукопис став дипломантом, i проблема iз видавцями одразу вiдпала. Книгу взяли у роботу одразу кiлька видавництв, але я обрав видавництво “Кондор”.

Книга “Вiдiрваний аркуш” теж була написана ранiше. Спочатку рукопис у мене був росiйською мовою, я його переклав українською, доопрацював i цього року видав.

“Вража ущелина” писалася наприкiнцi 90-х – початку 2000-х рокiв. Писалася книга кiлька рокiв, я перiодично до неї повертався. Книга складається iз 5 частин, якi взаємопов’язанi мiж собою. Це суто пригодницький, легкий роман, без натяку на серйозну лiтературу. Цю книгу я нiкому не пропонував до друку, та й вагався, чи варто її комусь пропонувати. Вона була дуже велика за обсягом, приблизно 1 700 000 знакiв. Коли видавець ознайомився iз рукописом, то наполiг, що її треба видавати. Але постала дилема: чи видавати двома томами, чи пiдкоротити i видати одним. Я схилявся до того, щоб видати однiєю книгою, тому суттєво скоротив її, але нiчого важливого для читача я не викинув, просто зробив компактнiшою iсторiю. Коли книга видається у двох томах, необов’язково той, хто купив першу купить i другу. А не маючи першої книги, немає сенсу купувати другу”.

Про творчий процес

“На написання книги у мене йде приблизно три мiсяцi, а потiм мiсяць на опрацювання рукопису. Для опрацювання у мене є свої методи. Спочатку, пiсля того, як все закiнчено, вiдбувається поверхове прочитання, i рукопис вiдкладається. Потiм iде за тиждень-два глобальна правка. I остання, третя читка, вiдбувається перед тим, як направляю рукопис до видавництва. Чому я сам себе обмежив трьома редакцiями книги? Тому що, редагування – це процес безкiнечний, i можна так зав’язнути, що з нього не вилiзти зовсiм, увесь час перечитувати, щось знаходити нове. Адже ми увесь час змiнюємося, i змiнюється наше ставлення до тих чи iнших подiй та речей”.

Про жанри романiв

“Я люблю експериментувати iз жанрами. Усi три книги, якi вийшли цього року, написанi всi практично у рiзному жанрi. Якщо взяти “Убивчий аромат цитрусових” – то це книга бiльше психологiчного характеру. Тут бiльше пов’язана психологiя, мотивацiя героїнi, вчинки, як розвиваються подiї на основi її душевних розладiв. Книгу “Вiдiрваний аркуш” я б назвав, швидше за все, життєвою драмою. “Вража ущелина” – книга iз серiї пригодницьких романiв, у якiй фiгурує приватна фiрма “Есмеральда”, яка займається пошуками скарбiв i розгадуванням таємничих iсторiй. Iз цiєї серiї роман “Марево” та “Втрачений шанс”. Кожна книга має свою iсторiю, свою таємницю, пошук i розгадку, але пов’язанi вони не головним героєм (в усiх книгах головнi герої рiзнi – ред.), а саме цiєю фiрмою i її керiвником Iгорем Володимировичем, який з’являється у кожнiй книзi серiї. “Вража ущелина” суто пригодницька книга, для тих, хто любить пригоди. Це книга для того, щоб прочитати, розважитися i отримати насолоду вiд пригод героїв”.

Про подiл лiтератури на елiтарну та масову

“Я б не робив подiлу на елiтарну та масову лiтературу. Колись те, що ранiше вважалося не елiтарною лiтературою, зараз стало класикою. Якщо письменник талановитий, то вiн серйознiшу проблему може висвiтлити так, щоб вона була доступна для читача. Якщо вiн не спроможний цього робити – то грiш цiна його таланту.

Що можна вважати серйозною лiтературою? Серйозна лiтература – це коли поставлена якась серйозна життєва проблема, але викладена доступно, щоб читач зрозумiв, аби не треба було перечитувати по кiлька разiв речення, щоб уловити його суть. Я терпiти не можу в лiтературi повчання. Письменник не повинен тримати читача за дурня, навiть якщо вiн розумнiший за читача, але вiн має бути лояльним i викласти те, що вiн думає таким чином, щоб його думка була доступна i зрозумiла кожному”.

За словами Олега Бондаря, у лютому 2022-го року планується перевидання мiстичного трилеру “Обручка зi склепу”.

Що вiдомо:

Олег Бондар – український прозаїк, майстер пригодницько-мiстично-детективного жанру, журналiст. Працював у кiлькох кропивницьких газетах, лауреат журналiстської премiї iменi Володимира Винниченка, лiтературного конкурсу iменi Валерiя Гончаренка, дипломант мiжнародного лiтературного конкурсу “Коронацiя слова”. Роман “Марево”, написаний Олегом Бондарем у спiвавторствi з кропивницькою журналiсткою Свiтланою Томашевською, у 2017 роцi увiйшов у топ-6 українських трилерiв за версiєю видання “Друг читача”.

Кропивницький письменник розповiв про три свої книги (ФОТО)
Оцінити цей запис

Доставка квітів у Кропивницькому

Коментарі

Додати коментар

Ваш e-mail не буде опублікований