28 березня 2024, четвер

Ледве не привалило горіхом: пенсіонерка показала, як смерч поруйнував її господу в Кропивницькому (ФОТО)

В обласному центрі вже нарахували близько 250 пошкоджених внаслідок негоди будинків. Другу добу в постраждалих мікрорайонах продовжують долати наслідки руйнівної стихії.

Нагадаємо, в суботу, 17 жовтня, містом пронісся смерч. Троє людей травмувалися. За лічені секунди з будинків позривало дахи та вивернуло з корінням з півсотні дерев. Кропивничани потроху оговтуються від пережитого шоку і наводять лад в зруйнованих господах. Однак до порядку та затишку багатьом господам ще далеко.

“Всі покрівлі в мене злетіли в господі, два сараї пошкоджені, і флігель, і гараж. Колись був чоловік, то будував, а тепер… І будинок знесло”, – біля одного з поруйнованих будинків плаче літня жінка.

76-річна Неоніла Кулик досі не може оговтатися від пережитого шоку. Буревій розтрощив її будинок і подвір’я. Пенсіонерка у розпачі: на відновлення господи не має ні сил, ні грошей. Ще й позичене на лікування має повернути.

“Я щойно з лікарні виписалася. Дев’ять тисяч позичила і знову захворіла – запалення”, – плаче вона.  

Шквальний вітер викорчував з корінням 40-річний горіх на подвір’ї кропивничанки. Дерево впало на хату у момент, коли господиня ледь зачинила за собою двері. Каже: ще б хвилина, стовбур привалив би її: «В нас сусідського хлопчика підняло і кинуло».

Після негоди й скромна оселя старенької перетворилася на руїни.

“Протекло он у кімнаті. Син допомогає, але він чорнобилець, зі спиною в нього проблеми великі. Не знаю, як це все полагодити – в мене пенсія дві тисячі гривень”, – бідкається жінка.

В мікрорайоні Стара Балашівка, де проживає Неоніла Кулик, від негоди постраждали більше сотні будинків. Комунальники, самі постраждалі та волонтери продовжують розбирати завали, вивозити рештки будівельних конструкцій, прибирають гілля та повалені дерева. Небайдужих просять пожертвувати хоча б вживані будматеріали. Та і рук, кажуть, катастрофічно не вистачає.

“Сто три будинки постраждало. Уявляєте, що це таке, якщо в будинку знята покрівля і впала стеля на підлогу?! Те, що було в будинку, воно все в глині, все зіпсоване. Дуже потірбні робочі руки і будівельні матеріали”, – коментує  голова квартального комітету Валентина Стеценко.

Будинки без дахів і шибок від мародерів у районі стихійного лиха охороняє поліція.

“Цілодобово патрулюють піші екіпажі, також патрулюють автопатрулі, котрі дивляться за безпекою цінностей, котрі лишилися без даху, без заборів у людей”, – коментує заступник командира роти ГУ НП в Кіровоградській області Олександр Стонога.

Нищівну стихію в Кропивницькому кваліфікували як надзвичайну ситуацію місцевого рівня. В міськраді обіцяють надати постраждалим посильну допомогу. Уряд поки не пропонував фінансову підтримку кропивничанам.

Лілія Кочерга

 

Ледве не привалило горіхом: пенсіонерка показала, як смерч поруйнував її господу в Кропивницькому (ФОТО)
7 голос[ів]

Доставка квітів у Кропивницькому

Коментарі

Додати коментар

Ваш e-mail не буде опублікований