17 травня 2024, п’ятниця

Лелеки повернулися на Кiровоградщину (ФОТО)

У дендрологiчний парк «Веселi Боковеньки» прилетiли лелеки, якi вважаються птахом долi, провiсником щастя i добробуту.

Про це повiдомляє ОУЛМГ, iнформує Златопiль.

Бiлий лелека – птах, який має в Українi багато народних назв, – це i “лелека” i “чорногуз” поширенi бiльше в центральних, схiдних i пiвденних областях, перша з них стала офiцiйною науковою. На Полiссi найбiльше вживана назва “бусол”, на Волинi — “боцян”, “боцюн”, у Галичинi та на Подiллi частiше вживається “бузько”, “бузьок”. У пiвнiчно-схiдних i центральних областях зустрiчається також назва “гайстер”. Крiм цих найбiльш поширених наймень та рiзноманiтних похiдних вiд них (“бусько”, “бушель”, “бушля”, “бусень”, “буцюн”, “айстер”, “гастiр”, “чорногус” i т.п.) можна знайти також чимало таких, що трапляються тiльки у говорах окремих мiсцевостей — “жабоїд” (Полiсся), “длекотень” (Чернiгiвщина), “бовдур” (Сумщина), “неклейка” (Харкiвщина), “веселик” (Житомирщина), “гова” (Закарпаття), “кукостверк” (Буковина) та iншi.

Селяни вiрили, що в дiм, на якому з’явилося гнiздо лелеки прийде щастя i злагода, дiти ростимуть здоровими i не хворiтимуть, у господаря садиби буде гарний урожай на полi, а село, в якому поселилося багато лелек, могло розраховувати на щедрий урожай. Вважалося, що чорногузи добре розумiються в людях: селяться лише у добрих i працьовитих. Особлива увага придiляється появi перших перелiтних птахiв. Вони не просто несли на крилах весну, а прилiтали з вирiю — вiд богiв, тому й самi мали чарiвнi властивостi.

Ми впевненi, що сьогоднi цi птахи принесли на своїх крилах добрi вiстi про беззаперечну перемогу нашої держави, щасливе i мирне життя для нашої України!

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Закрий нам долонями небо”: співачка з Кіровоградщини записала молитву

Лелеки повернулися на Кiровоградщину (ФОТО)
Оцінити цей запис

Доставка квітів у Кропивницькому

Коментарі

Додати коментар

Ваш e-mail не буде опублікований