19 квітня 2024, п’ятниця

Молодь у небезпеці, або Що потрібно знати про “закладки” у Кропивницькому (ФОТО)

У Кропивницькому  тема так званих “закладок” останнім часом набирає все більших обертів. Написи на стінах, з адресами аккаунтів магазинів заборонених речовин, з’являються масово та швидше, ніж гриби після дощу. Активісти та правоохоронці влаштовують акції по замальовуванню таких небезпечних “графіті”, але це не приносить суттєвих результатів.

Майже у кожному районі на будинках, парканах та зупинках кропивничани бачать написані посилання. Саме за ними можна домовитись про покупку та згодом відправитись на пошуки наркотичних речовин, місцезнаходження яких надсилається покупцю у приватних повідомленнях.

Занепокоєння викликає той факт, що навіть неповнолітні, без відому дорослих можуть домовитись про придбання заборонених препаратів, і як наслідок, згодом “підсісти” на них.

Ще небезпечнішою є ситуація з організацією онлайн-магазинів, де невідомо хто відповідає на повідомлення, і при цьому відбувається вербування нових “робітників”, що за свою “діяльність”  можуть отримати цілком реальний тюремний строк, та “заплямувати” своє майбутнє.

Редакція сайту Златопіль намагалася розібратися з тим, хто має боротися з цією проблемою у місті, і як саме магазини з забороненими речовинами працюють.

Боротьбою з розповсюдженням наркотиків за допомогою іноваційних технологій, зокрема Інтернету, займається Управління протидії наркозлочинності ГУНП в Кіровоградській області.

І як повідомив заступник начальника Управління Нацполіції, Андрій Добровольський, написи з’являються у тих місцях, де найбільше скупчення людей, адже мають на меті  саме прорекламувати адреси, за якими можна здійснити “покупку”.

А от сам “товар” ховають подалі від людей, там де ніхто не ходить.

“Зазвичай місця де з’являється така “реклама” та місця, де забирають наркотики знаходяться у різних локаціях, і, в свою чергу, наркотики ховають саме там, де найменше людей і де для розкладачів”товару” найменше шансів бути пійманими, – зазначив Андрій Добровольський.

Найбільше написів зазвичай з’являється у спальних районах, центрі міста та поруч з навчальними закладами.

Саме той факт, що вони з’являються поруч з місцями, де навчається молодь та діти викликає найбільше занепокоєння.

“Ця проблема стосується саме молоді, і молоді не такої, як ми звикли, неблагонадійної, а будь-якої молодої людини, яка при собі має смартфон, і може анонімно придбати наркотичні речовини”, підкреслив заступник Андрій Добровольський.

Проблемою є також те, що навіть спіймавши “на гарячому” розкладувача наркотиків, дуже важко довести факт розповсюдження наркотичних речовин, навіть якщо під час обшуку при підозрюваному знайдуть телефон, треба направляти до суду клопотання, про тимчасовий доступ до речей, зокрема до інформації на мобільному, але й при цьому у кінцевому результаті може бути недостатньо доказів, щоб інкримінувати саме розповсюдження.

Проте, якщо у затриманого при собі знайдуть заборонені речовини, він все одно понесе покарання, за їх зберігання.

Навіть при використані камер спостереження, що встановлені у нашому місті та світлин з соціальних мереж з особами, що здійснюють правопорушення, дуже важко ідентифікувати винуватців та використати ці факти проти них.

Серед причин такого високого попиту на наркотичні засоби Андрій Добровольский назвав недостатню інформативність батьків, та педагогів. Тому що такий спосіб продажу орієнтований саме на молодих людей. А також високий ступінь анонімності безконтактного способу розповсюдження наркотиків та легкість здійснення покупки тими, хто має при собі смартфони.

“Здійснити покупку можливо зі смартфону, і як правило так роблять діти з 14 до 25 років тому, що звичайна доросла людина не піде купувати товар через закладки”, підсумовує Андрій Добровольський.

Поліція попереджає, що розповсюдження наркотичних речовин методом “Закладок”, передбачає несення покарання згідно Кримінального Кодексу України, за статтями 307. (Незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення, пересилання чи збут наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів), та 309. (Незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення чи пересилання наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів без мети збуту).

Розповсюдження наркотиків є тяжким злочином і винуватці можуть з легкістю отримати тюремний строк від 4 до 8 років позбавлення волі.

“Розкладування “закладок” є чистим збутом наркотичних речовин, яке карається позбавленням волі від чотирьох до восьми років”, наголосив Андрій Добровольський.

Тож хочеться звернутися до батьків та відповідальної молоді з закликом бути більш спостережливими. Якщо раптом помітили своїх дітей або друзів в ситуаціях із забороненими препаратами, зупинити це на початку і не дати розвинутися далі, адже майбутнє залежить саме від молоді, яку потрібно вберегти від хибного шляху.

Владислав РАТУШНЮК

Молодь у небезпеці, або Що потрібно знати про “закладки” у Кропивницькому (ФОТО)
3 голос[ів]

Доставка квітів у Кропивницькому

Коментарі

Додати коментар

Ваш e-mail не буде опублікований