17 травня 2024, п’ятниця

На Кіровоградщині 7 організацій долучаться до адвокації впровадження соціального замовлення

Сім громадських організацій на Кіровоградщині долучаться до популяризації та адвокації інструменту соціального замовлення в області та своїх громадах.

Про це повідомили в асоціації сприяння самоорганізації населення.

Свої ідеї громадські активісти реалізовуватимуть в рамках проєктів, що стали переможцями конкурсу міні-грантів “Соціальне замовлення: співпраця влади і громади Кіровоградщини”.

Організації проводитимуть у своїх громадах інформаційні та адвокаційні кампанії на підтримку впровадження нового механізму участі громадян у прийнятті рішень та використанні місцевого бюджету. Окрім цього активісти планують проводити опитування та публічні обговорення щодо пріоритетних соціальних послуг, що можуть бути покращенні шляхом впровадження соціального замовлення. 

“Соціальне замовлення – механізм, який не лише допомагає покращити якість надання соціальних послуг в громаді, або й запровадити нові, а й сприяє розвитку місцевого громадського сектора, посиленню спроможності місцевих ГО. Ми радіємо з того, що в конкурсі взяли участь громадські організації з громад області, а не лише з Кропивницького. Ми провели з активістами два активних дні у навчанні та прокачуванні їхніх адвокаційних навичок, бачимо у них неймовірний запал переконувати свої громади, що соціальне замовлення – потрібний інструмент, який має працювати так само активно, як бюджет участі чи електронна петиція”, — повідомила Алла Волошина, голова КОО ВГО “Асоціація сприяння самоорганізації населення”.

Серед переможців конкурсу міні-грантів:

ГО “Олександрійський гендерний інформаційний центр” (м. Олександрія): проєкт “Соціальне замовлення – ефективні соціальні послуги в громаді”

ГО “Простір ідей”(м. Мала Виска): проєкт “Соціальне замовлення в Маловисківській громаді”

ГО “Стратегія майбутнього” (м. Кропивницький): проєкт “Посилення ролі громадських організацій у впровадженні соціального замовлення в громадах”

ГО “Успішна Взаємодія” (смт. Компаніївка): проєкт “Соціальне замовлення – можливість для успішного розвитку громади Компаніївської ТГ”

ГО “Асоціація жінок України “ДІЯ”. Кропивницький”: “Seven-P” соціальна мапа м. Кропивницький”

ГО Кіровоградська обласна громадська організація матерів дітей-інвалідів та інвалідів «Серце матері» (м. Кропивницький): проєкт “Інформаційно-просвітницька кампанія щодо популяризації послуги соціальної реабілітації осіб з інтелектуальними та психічними порушеннями”

ГО “В єднанні – сила!” (м. Новоукраїнка): проєкт “Влада і громада разом для комфорту жителів”

“Впровадження соціального замовлення допоможе нам відійти від постійного фінансування без конкурсу кількох громадських організацій, наприклад, ветеранських. У нас є й інші ГО, які могли би надавати соціальні послуги й запозичувати додаткові фінанси до свого розвитку, але наразі вони не мають можливості отримувати кошти з бюджету. Більше того, вони не знають про цей інструмент, тому ми популяризуватимемо його в Маловисківській громаді, – ділиться голова ГО “Простір ідей”. – Окрім того конкурс соціального замовлення допоможе створити хорошу фінансову історію наших громадських організацій, а це означає, що вони зможуть працювати з міжнародними донорами і залучати зовнішні ресурси в нашу громаду”.

Довідково:

“Асоціація сприяння самоорганізації населення” наразі адвокатує імплементацію соціального замовлення на території Кіровоградщини, де досі соціальне замовлення не працює. Діяльність стала можливою в рамках проєкту “Соціальне замовлення: співпраця влади і громади Кіровоградщини”, що втілюється КОО ВГО “Асоціація сприяння самоорганізації населення” за підтримки National Endowment for Democracy (NED).

На Кіровоградщині 7 організацій долучаться до адвокації впровадження соціального замовлення
Оцінити цей запис

Доставка квітів у Кропивницькому

Коментарі

Додати коментар

Ваш e-mail не буде опублікований